Українські телеканали можуть налагодити трансляцію своїх програм у Казахстані

15.06.2015

З метою забезпечення об’єктивного інформування громадськості Казахстану про події в Україні під час зустрічі делегації Верховної Ради України із парламентарями Мажилісу і Сенату Парламенту Республіки Казахстан у травні було з’ясовано процедуру організації трансляції українських телеканалів у країні.

Вітчизняні телеканали, які хочуть, аби їхні програми транслювалися в Казахстані, мають спершу отримати свідоцтво про взяття на облік, яке видає Комітет зв’язку, інформатизації та інформації Міністерства інвестицій та розвитку республіки. Перелік документів, необхідних для оформлення свідоцтва, можна знайти за посиланням: http://info-con.mid.gov.kz/ru/pages/postanovka-na-uchet-pereuchet-vydacha-dublikata-svidetelstva-inostrannogo-tele-radiokanala-0.

Свідоцтво видають упродовж 15 робочих днів із часу подачі повного пакета документів і 30 днів – якщо телеканал має релігійну спрямованість. Вартість ліцензії становить орієнтовно 65 дол. США в національній валюті Казахстану.

При трансляції телепрограм канали мають дотримуватися законодавства Республіки Казахстан, зокрема про рекламу. Зазначимо, що реклама алкогольних виробів заборонена. Вимог щодо мови для іноземних каналів немає.

Після отримання свідоцтва необхідно укласти договір про організацію трансляції з одним із операторів кабельних мереж, що працюють на території Казахстану. Фінансові питання про винагороду за розповсюдження іноземних супутникових телеканалів вирішуються безпосередньо між телеканалом і казахстанським оператором кабельного телебачення.

Контактні дані національного медіа-регулятора Республіки Казахстан:
Республіка Казахстан, м. Астана, вул. Оринбор, 8, Управління ліцензування та взяття на облік ЗМІ Комітету зв’язку, інформатизації та інформації Міністерства інвестицій та розвитку. Керівник – Ермек Беспалінов, e.bespalinov@mid.gov.kz, +7 7172 740554, 740482.

Зі свого боку Міністерство закордонних справ України готове надати українським мовникам необхідне сприяння для забезпечення присутності в інформаційному просторі Казахстану.

Зазначимо, що українці є четвертим за кількістю населення етносом на теренах країни. Так, за даними перепису населення 2009 року, чисельність етнічних українців у Казахстані становить 333, 2 тис. осіб (1,8% населення). Найкомпактніше українці проживають у Костанайській, Карагандинській, Павлодарській, Акмолінській, Північно-Казахстанській областях.