Вони працюють на перемогу! Українські журналісти на інформаційних фронтах російсько-української війни - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Вони працюють на перемогу! Українські журналісти на інформаційних фронтах російсько-української війни

Бути першим на місці обстрілу чи прильоту, вчасно поінформувати, зняти і всьому світові показати справжнє варварське обличчя росії та її військ. У наших медіа одна мета – кожним кадром і словом наближати перемогу України. Працівники регіональних телерадіокомпаній у цій війні проявляють справжній героїзм. Вони найближче до своїх громад, поряд із ними переживають і окупацію, і блокаду, втрати і руйнування. Вони тримають наш інформаційний фронт.

У блокованому Чернігові, в окупованих Тростянці і Херсоні, у прифронтових Запоріжжі та Дніпрі і відносно спокійному Львові – усюди наші медійники були першими, щоби допомогти, розказати, пояснити.

Вони розповідали про способи захисту, надання гуманітарної допомоги, про те, як українці організовуються, щоби допомогти власній армії. Вони були поряд із волонтерами і бійцями на передовій, щоби всі дізналися історії українських героїв. Вони першими опинялися на місці обстрілів і прильотів, щоб на камеру зафіксувати злочини росії. Вони працюють з психологами, аби надавати населенню найпершу допомогу і укріпляти стійкість.

Наші журналісти й оператори, редактори і продюсери без упину разом з воїнами творять нову історію України. Часто вони беруть до рук зброю і стають на захист Батьківщини. І серед журналістського цеху ця війна також, на жаль, посіяла втрати.

Медійники зізнаються, що їм було і є важко. Довелося швидко мінятися, щоби бути корисними громадам. Часто вони втратили майно, студії, обладнання. Їхні працівники також виїжджали до більш безпечних місць, але вони не здаються. Нині вони кажуть, що війна – це не лише виклики. Професіонали стараються бачити і можливості.

Медійники усвідомлюють, що нині вони – не конкуренти, а партнери. Журналістська спільнота згуртувалася, як і все українське суспільство. А тому в нашого ворога немає жодного шансу. Бо люди, які вміють так любити свою країну, і так віддано працювати, – непереможні!
Національна рада дякує і щиро пишається мужністю та стійкістю регіональних мовників!

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше