До уваги керівників телерадіоорганізацій! 27 січня – День пам'яті жертв Голокосту - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

До уваги керівників телерадіоорганізацій! 27 січня – День пам’яті жертв Голокосту

Національна рада звертає увагу телерадіомовників, що відповідно до постанови Верховної Ради України від 05.07.2011 № 3560-IV  щороку 27 січня відзначається День пам’яті жертв Голокосту. Як відомо, під час Другої світової війни на українських окупованих територіях зазнали переслідування і масового винищення близько 500 тисяч євреїв, а у світі за загальними оцінками жертвами нацистських репресій стали близько 6 мільйонів осіб єврейського походження.

Пам’ятна дата – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту – запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року і відзначається щорічно саме 27 січня.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, аби наступні покоління зберегли пам’ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду. Також  країнам пропонується охороняти місця, де відбувалися масові вбивства євреїв, як трагічні пам’ятки історії.

При плануванні програм і передач на цей день телерадіомовники повинні керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими Національною радою 23.07.2015 р. рішенням № 1146 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.08.2015 за № 967/27412).

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше