Ужгородська компанія планує запустити на супутнику етноканал - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Ужгородська компанія планує запустити на супутнику етноканал

Національна рада на засіданні 29 вересня ухвалила рішення про видачу ліцензії на супутникове мовлення ТОВ «Сіріус медіа продакшн» із м. Ужгорода Закарпатської області.  Планується, що за тематикою канал матиме етнічне спрямування, його програми будуть зорієнтовані на національні меншини, що проживають у Західній Україні.

Логотип телеканалу – «Si SIRIUS», комбінований знак, що складається із зображувальної та словесної частин.

Програмною концепцією мовлення передбачено, що частка програм (передач) власного виробництва становитиме 10 годин на добу (41,7%), мінімальна частка національного аудіовізуального продукту (у тому числі власного виробництва) – 17 годин на добу (71%), максимальна частка аудіовізуальної продукції іноземного виробництва – 7 годин на добу (29%).

Формат телеканалу – культурно-просвітницький із фільмопоказом.

За словами директора компанії Вікторії Василенко, канал буде об’єднувати всі національні меншини, які проживають на території Західної України – угорців, поляків, австрійців тощо – і водночас популяризуватиме Україну в Європі. На своє запитання, чи буде доносити телеканал до нацменшин інформацію про Україну, член Національної ради Сергій Костинський отримав ствердну відповідь. «Плануємо робити багато культурних програм, буде інформаційний блок», – повідомила Вікторія Василенко. Також у планах мовника – обмін програмним продуктом із національними телерадіокомпаніями Австрії, Німеччини, Румунії, Польщі, Угорщини. Нині ведуться переговори з австрійською Національною телерадіокомпанією щодо кінопродукції. Програмна концепція мовлення передбачає щонайменше 7 год. на добу фільмопоказу.

ТОВ «Сіріус медіа продакшн» має намір розпочати мовлення у найближчі 3 – 5 місяців.

Територія розповсюдження програм телеканалу «Si SIRIUS» – Україна та інші країни в межах зони впевненого прийому сигналу із супутника. Обсяг мовлення – 24 години на добу.

Ліцензію видано терміном на 10 років.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше