В Асоціації правників України обговорено питання впровадження мовних квот на телебаченні

30.10.2017

26 жовтня відбулося відкрите засідання Комітету з питань ЗМІ та рекламного права Асоціації правників України, присвячене темі застосування мовних квот на телебаченні. Від Національної ради участь в засіданні взяли начальник управління контролю та аналізу телерадіомовлення Роман Кіфлюк, начальник відділу моніторингу та аналізу телерадіомовлення Дмитро Швидченко та представник Національної ради у м. Києві Марія Звягольська.

Під час зустрічі було обговорено найголовніші питання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації», який набув чинності 13 жовтня цього року.

Оскільки Національна рада з першого дня дії нового закону розпочала моніторинг виконання мовних квот на телебаченні, ця тема викликала великий інтерес у представників юридичних служб ліцензіатів, які становлять значну частину Комітету АПУ.

Зважаючи на той факт, що законодавець протягом першого року з дня набуття чинності Законом надав мовникам певні полегшення щодо виконання його норм, на зустрічі жваво обговорювалися можливі ситуації після завершення перехідного періоду. Нині програми та передачі, їх частини, які повністю або частково створені та/або профінансовані телерадіоорганізацією, а також національний аудіовізуальний продукт зараховуються до частки виконаних державною мовою.

Прагнучи, щоб мовники провадили свою діяльність виключно в правовому полі, як у перехідний період, а особливо після нього – з 13 жовтня 2018 року, під час зустрічі було докладно розглянуто приклади щодо трансляції фільмів власного та національного виробництва, передач іноземного виробництва, титрування тощо. Такі заходи допоможуть мовникам не лише виконати норми Закону, але й відчутно збільшити часту української мови на телебаченні.