В ефірі «112 Україна» звучали твердження про «громадянську війну» в Україні, тому регулятор проведе ще одну позапланову перевірку компанії - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

В ефірі «112 Україна» звучали твердження про «громадянську війну» в Україні, тому регулятор проведе ще одну позапланову перевірку компанії

Національна рада призначила позапланову перевірку ТОВ «Телерадіокомпанія «112-ТВ», м. Київ (логотип  «112 УКРАЇНА»), через виявлені ознаки порушення законодавчих вимог.

Так, під час трансляції 27 липня 2020 року в передачі «ПРАЙМ» (у часовому проміжку 17:19 – 18:00) звучали висловлювання, які мають ознаки порушення абзацу третього частини другої статті 6 (не допускається використання телерадіоорганізацій для: закликів до насильницької зміни конституційного ладу України) та пунктів а) і в) частини першої статті 59 (телерадіоорганізація зобов`язана: дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії; поширювати об`єктивну інформацію).

Передачу вели Є. Скорина та П. Кужеєв, у ній брав участь народний депутата України ІІ-VII скликань Петро Симоненко. Передача повторно транслювалася також 28 липня у часовому проміжку з 03:16 по 03:57.

Серед виголошених Петром Симоненком сентенцій, були зокрема й такі, що в Україні йде «громадянська війна», що «треба повернути всіх у казарми за місцем дислокації основних частин», і тоді війна закінчиться, що «з донецького боку ніхто не буде проявляти агресію, вони сьогодні обороняються» тощо.

 Ведучі на такі висловлювання гостя програми не реагували.

 Члени Національної ради, розглянувши результати моніторингу мовлення компанії за ці дні, одноголосно проголосували за призначення позапланової перевірки, яка має встановити, чи порушив телеканал «112 Україна» чинні норми українського законодавства.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше