В ефірі дитячих і пізнавальних телеканалів найбільша частка української мови - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

В ефірі дитячих і пізнавальних телеканалів найбільша частка української мови

Моніторинг реального обсягу державної мови в ефірі українських телеканалів засвідчив, що найбільші показники демонструють дитячі телеканали. Про це розповів під час прес-конференції 26 грудня голова Національної ради Юрій Артеменко.

«Три дитячих телеканали – «Піксель», «ПлюсПлюс» і «Малятко» є на 100% україномовними. Телеканал «LaLe» майже на 99% транслював передачі кримськотатарською мовою, яка є мовою корінного народу Криму», – сказав він.

За словами Юрія Артеменка, всі телеканали виконують вимоги закону про мовні квоти в перехідний період. Формально згідно з вимогами закону частка мовлення державною мовою в ефірі дитячих і пізнавальних телеканалів становить 100%, в ефірі інформаційних телеканалів – 99%, розважальних телеканалів – 98%, розважально-інформаційних – 92%.

Фактичний обсяг державної мови в ефірі пізнавальних телеканалів становив 82%, розважальних – 80%. При цьому розважально-інформаційні телеканали продемонстрували в середньому 73%. Рівно за рік закон вимагатиме реальну частку української мови не менше як 75%.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше