Велика Британія продовжує роботу із просування законопроєкту про безпеку в онлайн-світі - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Велика Британія продовжує роботу із просування законопроєкту про безпеку в онлайн-світі

Під час 20-го засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI), яке відбулося у форматі відеоконференції 1 – 3 грудня 2021 року, де Україну та Національну раду представляла Ольга Герасим’юк, у рамках презентації ініціатив країн-членів Комітету представники регуляторного органу з питань медіа Великої Британії (Ofcom) повідомили про продовження роботи із просування законопроєкту про безпеку в онлайн-світі (Online Safety Bill).

Online Safety Bill – це законопроєкт, внесений до Парламенту Великої Британії 12 травня 2021 року, який має на меті покращити рівень безпеки в мережі Інтернет. Online Safety Bill за умови схвалення Парламентом передбачатиме надання більш широких повноважень відповідальному Державному секретарю щодо розгляду, визначення і видалення шкідливого контенту, в тому числі проявів онлайн-троллінгу, незаконного порнографічного контенту, а також протидії доступу неповнолітніх до порнографічних сайтів та інтернет-шахрайству.

Законопроєкт визначає нові зобов’язання онлайн-платформ щодо власних користувачів, вимагаючи від них вживати заходів як проти незаконного, так і проти законного, однак шкідливого контенту. До платформ, які нехтуватимуть виконанням таких зобов’язань, застосовуватимуть штраф у розмірі до 18 млн. фунтів стерлінгів або 10% їх річного прибутку – залежно від того, яка цифра буде більшою. 

Основні повноваження регуляторного органу з питань медіа Великої Британії (Ofcom) у рамках Online Safety Bill такі:

  • регулювання сайтів соціальних мереж;
  • блокування доступу до певних послуг, сайтів, пошукових систем;
  • встановлення обмежень для деяких послуг;
  • накладення штрафів;
  • тощо.

 

Online Safety Bill визначає різні зобов’язання для різних типів послуг. З-поміж них вирізняють дві групи: користувацькі послуги (user to user services); послуги пошукових систем. Однак, навіть всередині цих груп категорії зобов’язань можуть відрізнятися, наприклад, за ознакою доступності послуги для дітей тощо. Діаграма показує, які зобов’язання застосовуються до яких послуг.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше