Верховна Рада обрала членів Національної ради за своєю квотою - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Верховна Рада обрала членів Національної ради за своєю квотою

15 грудня Верховна Рада України на пленарному засіданні розглянула питання про призначення на три вакантні посади членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за своєю квотою. Членами медіарегулятора рейтинговим голосуванням із-поміж 13 кандидатур були обрані Олександр Бурмагін, Олег Черниш і Ольга Герасим’юк.


Олександра Бурмагіна підтримали 283 народних депутати, Олега Черниша – 273, Ольгу Герасим’юк – 268 парламентарів.

Кандидатуру Олександра Бурмагіна було висунено Національною спілкою журналістів України, Олега Черниша – Всеукраїнською асоціацією мовлення громад, а Ольгу Герасим’юк до складу Національної ради пропонувала фракція партії «Слуга народу».

Таким чином, Парламент завершив процедуру переобрання членів Національної ради, яка була розпочата оголошенням конкурсу на ці посади 4 листопада 2019 року. Через запроваджені обмежувальні заходи, пов’язані з поширенням COVID-19, ця процедура була затримана в часі. Після відновлення можливостей для проведення конкурсу він був поновлений у серпні 2021 року. Тоді свої документи поновили 13 із 15 кандидатів на посади членів Національної ради. 17 листопада Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув кандидатури на заміщення вакантних посад членів Національної ради і рекомендував Верховній Раді до розгляду 13 представників.

Нагадаємо, повноваження попередніх членів Національної ради – Ольги Герасим’юк, Олександра Ільяшенка і Олега Черниша – закінчилися у липні 2019 року, і 31 жовтня вони були звільнені зі своїх посад постановами Верховної Ради. Однак відповідно до частини першої статті 5 Закону України від 2 жовтня 2019 року № 138-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» щодо вдосконалення процедури звільнення та призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення» вони продовжували виконання своїх обов’язків до дня призначення нових членів Національної ради Верховною Радою України.

Повноваження членів Національної ради відповідно до частини третьої статті 4 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» починаються з дня їх призначення і тривають п’ять років.​

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше