Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 4107 про незалежність Національної ради, який дає змогу відновити проведення конкурсів

17.06.2021

Сьогодні, 17 червня,  на пленарному засіданні голосами 302 народних депутатів було ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення». Цей Закон, зокрема, дає можливість регуляторному органові повернутися до проведення конкурсів на мовлення.

Під час засідання Національної ради її голова Ольга Герасим’юк привітала усіх, хто відстоював ухвалення цього Закону. «Це гарна новина для незалежності Національної ради. Це було дуже важливо, і ми вдячні усім депутатам, які в таких драматичних обставинах два дні відстоювали питання, які стосуються роботи регулятора», – сказала вона.

Законом передбачено врегулювати низку таких питань:

  • подання кандидатур на посаду членів Національної ради;
  • створення Президентом України конкурсної комісії для проведення відбору кандидатів на посаду члена Національної ради;
  • врахування гендерної складової при призначенні членів Національної ради;
  • вимоги до членів Національної ради, їх права та обов’язки;
  • оплата праці працівників апарату Національної ради тощо.

Як відомо, на період встановлення карантинних заходів в Україні у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 телеканали і радіостанції можуть відступати від умов своїх програмних концепцій. Такі рішення ухвалює Національна рада на звернення компаній. Новим Законом передбачено, що такий відступ не може перевищувати 35 відсотків загального обсягу мовлення компанії, визначеного ліцензією.

Також зазначений Закон скасовує обмеження на проведення у час карантину конкурсів на мовлення. Таким чином, Національна рада зможе оголошувати конкурси і відновити ліцензування телерадіоорганізацій за результатами їх проведення, це особливо важливо з урахуванням завершення переходу на цифрові стандарти мовлення.

Відповідно до прикінцевих і перехідних положень Закон набуде чинності наступного дня після його опублікування.