«ВЕСТИ.РАДИО» оголошено попередження через поширення в ефірі мови ворожнечі - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

«ВЕСТИ.РАДИО» оголошено попередження через поширення в ефірі мови ворожнечі

За результатами розгляду матеріалів позапланової перевірки ТОВ «Телерадіокомпанія «Дивосвіт» («ВЕСТИ.РАДИО») мовникові рішенням Національної ради 24 листопада оголошено попередження.

Перевіркою, проведеною 28 жовтня, встановлено, що 31 серпня цього року з 20:00 до 21:00 в ефірі радіостанції транслювалася передача «Люди говорять», до якої як експерта з питань ЖКГ була запрошена Тетяна Монтян. У контенті цієї передачі зафіксовано порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення», зокрема абзацу тринадцятого частини другої статті 6 (не допускається використання телерадіоорганізацій для поширення інформації,  яка порушує законні права та інтереси фізичних і юридичних осіб, посягає на честь і гідність особи), а також частини другої статті 62 (телерадіоорганізаціям забороняється розповсюджувати, а також анонсувати програми та передачі, які можуть зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва).

Під час діалогу з радіослухачами Тетяна Монтян висловлювалася негативно та образливо на адресу героїв Революції Гідності, допускала у прямому ефірі ненормативну лексику. При цьому ведучий передачі не зупинив гостю і не зробив їй зауваження. Серед фраз, які звучали, було таке:

«Вот если бы тарифы можно было повесить на тех, кто стрибав по Майдану в каструле»;

 «Мне, например, глубоко по барабану, кого слушают упоротые майдауны»;

«Да это вы – мусор!» (до радіослухача);

«Например, возьмем двух абстрактных пенсов» (про пенсіонерів).

Член Національної ради Сергій Костинський під час розгляду цього питання зауважив, що за 30 хв. нарахував таку кількість образ і радіослухачів, і пенсіонерів, і людей, які були учасниками Майдану, що це не піддається жодному логічному поясненню. Голова Національної ради Юрій Артеменко наголосив на тому, що ведучий мав реагувати на висловлювання запрошеної особи, зупинити її.

Генеральний продюсер каналу Віталій Докаленко визнав вину каналу і пояснив, що в ефірі був недосвідчений журналіст, який уже не працює на радіостанції. Однак перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк зауважила, що Тетяна Монтян є відомим персонажем, тож її риторика є очікуваною, і радіостанція мала бути готовою відповідно реагувати. Тому таке пояснення не витримує критики.

Отже, телерадіокомпанії «Дивосвіт» оголошено попередження і вказано на неприпустимість порушень вимог чинного законодавства надалі.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше