Відбулася друга серія тренінгів для регіональних мовників

15.07.2020

14 липня в рамках другого етапу проєкту «Media Change Ukraine» відбулися чергові тренінги для представників регіональних медіа. Цього разу мова йшла про те, якими мають бути регіональні новини. Ініціатором і куратором цього проєкту є член Національної ради Максим Онопрієнко.

Учасники поспілкувалися про те, які переваги мають регіональні мовники порівняно із загальнонаціональними медіа і що місцевий глядач очікує побачити в новинах. Поговорили про стандарти сучасних телевізійних новин і те, як їх досягати. Зачепили питання структури редакції та розрахунку ресурсу і звернули увагу на діджиталізацію новин та можливості соціальних мереж.

Особливо цікавою видалася розмова про тенденції розвитку сучасних медіа, зокрема способи подачі новин у соціальних мережах. Також порушили тему “сумнівних політичних коментаторів”, які часто маніпулюють фактами в ефірах інформаційних каналів.

Тренерами другого блоку вебінарів були Сергій Мамаєв – телевізійний редактор і продюсер та Андрій Богданович – телеведучий, редактор і блогер.

Після інформаційного вступу медіатренерів учасники семінарів обговорили питання, які їх найбільше хвилюють. Для працівників регіональних медіа це – закритість чиновників, поганий діалог  влади на місцях із журналістами, замовчування тем, нестача експертів у регіонах, а також брак кадрів у регіональній журналістиці.

Наступний блок вебінарів відбудеться 21 липня. Він стосуватиметься особливостей роботи редакцій у передвиборний і виборчий період.

Нагадаємо, в липні стартував другий етап проєкту «Media Change Ukraine», в рамках якого регіональним мовникам пропонується серія тренінгів для обміну досвідом. Медіатренінги відбуваються щотижня. У них загалом беруть участь понад 180 осіб.