Відбулася прес-конференція членів Національної ради у Івано-Франківську на тему: "Основні тенденції розвитку телерадіоінформаційного простору Івано-Франківщини" - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Відбулася прес-конференція членів Національної ради у Івано-Франківську на тему: “Основні тенденції розвитку телерадіоінформаційного простору Івано-Франківщини”

28 лютого цього року в м. Івано-Франківську відбулася прес-конференція членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, під час якої мова йшла про основні тенденції й проблеми, що спостерігалися в телевізійному та радіоінформаційному просторі Івано-Франківщини у 2012 році. У ній взяли участь заступник голови Національної ради Лариса Мудрак, члени регуляторного органу Євген Баранов і Микола Фартушний, і заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації, керівник апарату ОДА Роман Струтинський.



Зокрема, зазначалося, що станом на сьогодні в регіоні працюють 39 суб’єктів інформаційної діяльності, що мають ліцензії Національної ради. Водночас було зафіксовано 8 випадків безліцензійної діяльності: 7 із них стосувалися провайдерів програмної послуги (у містах Івано-Франківську, Богородчанах, Калуші, смт Брошневі) й 1 випадок – ефірного радіомовлення (у м. Верховині). Проте станом на кінець 2012 року безліцензійна діяльність на території Івано-Франківської області не велася. Позитивним є той факт, що приватний підприємець, який у 2011 році працював без дозвільних документів, у лютому цього року за рішенням Національної ради отримав ліцензію провайдера програмної послуги і відтепер діятиме у правовому полі.





Стосовно багатоканального цифрового мовлення було поінформовано, що в Івано-Франківській області, відповідно до проведених конкурсів, на всі місця в цифровій телемережі МХ-5 визначено переможців. Єдиною компанією, яка поки що не розпочала мовлення у цифровому стандарті, є Івано-Франківська ОДТРК. Проблеми в компанії виникли ще 2012 року у зв’язку з неможливістю проведення тендера на купівлю обладнання (він перенесений на 1 липня 2013 року).



Водночас декілька телевізійних компаній Івано-Франківської області (ПП «ТРК «НТК», м. Коломия, ТОВ «ТРК «3-студія», м. Івано-Франківськ, ІФМКП ТРК «Вежа», ТОВ ІФ ТРК «402 канал») є потенційними учасниками для майбутніх конкурсів на вільні місця в регіональних мультиплексах (при розбудові МХ-4, МХ-7, МХ-8). Всі вони мають 20-річну історію роботи, потужну технічну базу, високопрофесійний колектив, бажання й можливості працювати у стандарті Т2.



Серед проблем, які постають перед мовниками регіону, виокремлено труднощі із прийняттям ефірного телесигналу Т2 в деяких районах, зокрема Снятинському (є потужний сигнал з м. Чернівців і дуже слабкий з с. Дебеславців Коломийського району), Городенківському (дуже слабкий сигнал з Івано-Франківська та Дебеславців), Верховинському (немає жодного сигналу з Івано-Франківської області), Косівському (є слабкий сигнал з м. Чернівців, жодного сигналу з Івано-Франківської області немає), Рогатинському (де є потужний сигнал з м. Бережанів Тернопільскої області, а сигналу з Івано-Франківської області немає), м. Калуші та частині Калуського району (дуже слабкий сигнал з Івано-Франківська).



Такі проблеми із прийняттям сигналу виникають через особливості рельєфу області. Для охоплення телевізійним сигналом території регіону необхідні додаткові вежі та збільшення потужності передавачів (як приклад – для вирішення проблеми браку ефірного телевізійного сигналу Т2 на території Рогатинського району ІФ ОТБ «Галичина» отримало ліцензію на мовлення в м. Бережанах Тернопільської області).



На жаль, в області, як і в усій Україні, скорочується мережа проводового радіомовлення. Кількість радіоточок зменшилася за 10 місяців минулого року на 8 358 одиниць. Це питання є вкрай болючим і потребує загальнонаціонального підходу.



Позитивними тенденціями 2012 року було названо покращення діяльності місцевих телерадіоорганізацій у плані дотримання чинного законодавства та умов ліцензій. Більшість із них виконують умови програмних концепцій мовлення. Зафіксовано збільшення в ефірі національного продукту та кількості власних програм за жанрово-тематичним наповненням. Усі телерадіоорганізації ведуть власне мовлення лише українською мовою. Також упродовж минулого року більшість мовників області провели технічне переоснащення своїх студій.



Крім того, все частіше програми ліцензіатів Національної ради розповсюджуються в режимі online в мережі інтернет.



Стосовно провайдерів програмної послуги Івано-Франківської області було зазначено, що вони загалом дотримуються загальних концепцій добору каналів для ретрансляції. Окремі компанії ще не виконали вимог рішення Національної ради від 14.11.2007 № 1593 «Про порядок визначення каналів конвертації» (не для всіх каналів універсальної програмної послуги використовуються смуги частот на початку ресурсу багатоканальної телемережі). Однак більшість компаній (за винятком 2-х) виконали рішення Національної ради щодо розширення пакету програм УПП.



Під час прес-конференції також зазначалося, що більшість провайдерів програмної послуги Івано-Франківської області планують цього року подати заявки до регулятора на отримання ліцензій із ресурсом багатоканальної телемережі з використанням цифрової технології. Також очікується розширення мережі користувачів, які отримують телевізійний сигнал за допомогою IPTV-технології (що пов’язано з розширенням території розповсюдження сигналу на весь Івано-Франківськ компанією ДП «Нетгруп-Телеком»).



У планах на 2013-й рік – розбудова ефірного радіомовлення Івано-Франківської ОДТРК (до цього часу державне радіо не було представлене в багатьох районах області).



Члени Національної ради відповіли на запитання місцевих журналістів та повідомили, що всі актуальні й проблемні питання телерадіоінформаційної галузі, всі важливі рішення, які ухвалює регуляторний орган, оперативно висвітлюються на офіційному сайті: www.nrada.gov.ua.



Довідково: Регуляторний орган у сфері телебачення і радіомовлення 28 лютого – 1 березня цього року проводить у Івано-Франківську виїзну нараду-семінар за участі членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, керівників структурних підрозділів і представників Національної ради у областях. Теми цієї наради: «Особливості впровадження в Україні цифрового мовлення на сучасному етапі», «Розвиток та пошук шляхів регулювання нових медіа». Очільники Івано-Франківського краю взяли участь у роботі наради, висловили своє бачення розвитку телерадіоінформаційного простору регіону та назвали найголовніші проблеми забезпечення інформаційними послугами місцевої громади, яким може зарадити державний регулятор.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше