Відбулася зустріч із Наглядовою радою і головою правління НСТУ - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Відбулася зустріч із Наглядовою радою і головою правління НСТУ

19 грудня члени Національної ради зустрілися з Наглядовою радою суспільного мовника, а також головою правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зурабом Аласанією. Наглядову раду НСТУ представляли її голова Тетяна Лебедєва, заступник голови Світлана Остапа, секретар Вадим Міський і член цього органу управління Тарас Аврахов. Під час розмови йшлося про процеси реформування на НСТУ.

З огляду на те, що Національна рада як представник України на різноманітних міжнародних форумах постійно інформує європейську спільноту про становлення системи Суспільного мовлення в країні, а також на непоодинокі звернення до регуляторного органу щодо реформування НСТУ було вирішено провести зустріч із представниками Суспільного мовлення для отримання інформації з перших вуст.

Таким чином, обговорено питання перетворень на регіональних філіях, проведення конкурсів на посади менеджерів і продюсерів філій, змін у штатній структурі компанії, розбудови радіомереж Суспільного мовлення, використання радіочастотного ресурсу тощо.

Особливу увагу було зосереджено на питанні фінансування НСТУ, оскільки, як відомо, у Державному бюджеті 2018 року на видатки Суспільного мовлення закладені кошти у сумі 776 млн грн., що  вдвічі менше, ніж передбачено Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Таким чином, у НСТУ бракуватиме коштів на всі видатки – трансляцію програм Концерном РРТ, капітальні й комунальні платежі, зарплату працівникам і виробництво програм. Тобто коштів на розвиток не передбачено взагалі, бо таке фінансування навіть менше за попередній рік.

Однак Правління НСТУ, заявив Зураб Аласанія, навіть за таких обставин намагатиметься виконувати стратегічні цілі.

Голова Наглядової ради Тетяна Лебедєва подякувала Національній раді за розуміння і підтримку у процесі становлення Суспільного мовлення. На її думку, найважчим аспектом реформування є психологічна проблема, оскільки дуже мало людей, тим паче політиків, усвідомлюють, що таке Суспільне і що означає невтручання у його діяльність. З болем, але реформа рухається, констатувала вона. 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше