Відбулася зустріч із представниками латвійського регулятора електронних медіа

19.12.2016

Члени Національної ради і працівники апарату регуляторного органу 19 грудня зустрілися із представниками Національної ради електронних мас-медіа Латвії (Neplpadome). На зустрічі були присутні голова Національної ради Юрій Артеменко, відповідальний секретар Олександр Ільяшенко, члени Національної ради Сергій Костинський і Олег Черниш. Латвійський регуляторний орган представляли нинішні члени Айнарс Дімантс, Дайніс Мяртанс і працівники секретаріату Агнесе Берга і Яніс Лієлтеперіс.

Діалог стосувався викликів, які нині постали перед Національною радою, останніх законодавчих змін, що істотно вплинули на ринок телебачення і радіомовлення України. Юрій Артеменко розповів про моніторинг контенту ЗМІ в частині дотримання останніх новел законодавства – заборони пропаганди комуністичної і нацистської символіки; показу фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора; показу фільмів, одним з учасників яких є фізична особа з Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці тощо; заборони показу усіх російських фільмів, вироблених чи вперше оприлюднених після 1 січня 2014 року. Також під час розмови зачепили питання обмеження ретрансляції в кабельних мережах російських телеканалів, специфіки організації українського телевізійного і радіоринку, створення суспільного мовлення. Латвійські гості цікавилися мовою ведення програм на телебаченні й радіо, організацією виробництва фільмів і серіалів в Україні. За словами Дайніса Мяртанса, у Латвії діють правила, коли одна програма має звучати однією мовою – так легше контролювати і стежити за дотриманням правил. Вони також поділилися, що у Латвії є радіостанція, де транслюються пісні тільки латиською мовою, і вона є найпопулярнішою в країні.

Розмова торкнулася і відновлення мовлення українських телевізійних і радіокомпаній у Донецькій і Луганській областях, функцій і завдань Міністерства інформаційної політики.

Айнарс Дімантс повідомив, що їхні із Дайнісом Мяртансом функції як членів Neplpadome завершуються 2 лютого, але латвійський регулятор електронних мас-медіа докладе усіх зусиль, щоб не було перерви у стосунках двох органів. «Ми зацікавлені у подальшій співпраці. Незалежна і демократична Україна – наш стратегічний партнер», – наголосив він.

Представники Латвії ознайомилися з буднями роботи Національної ради, відвідали моніторинговий центр, завтра вони мають намір поспілкуватися із членами Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.