Відбулася зустріч із представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Відбулася зустріч із представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ

5 жовтня члени Національної ради зустрілися із представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ для обговорення окремих питань діяльності регуляторного  органу, а також ситуації в телерадіопросторі України. Національну раду представляли перший заступник голови Ольга Герасим’юк, член Національної ради Валентин Коваль, керівник апарату Володимир Пащук і працівники структурних підрозділів органу. Від Київської команди місії були присутніми Фернандо Ерера Інахара та Ірина Бойко.

Місію, зокрема, цікавила імплементація закону про кінематографію, процедура заборони фільмів і санкції, які можуть застосовуватися Національною радою за порушення вимог цього законодавчого акта. Ольга Герасим’юк розповіла про повноваження регулятора відносно моніторингу виконання мовниками Закону про кінематографію. «Ми не маємо іншого права, як передати свої спостереження про порушення закону до органу, який несе відповідальність за аналіз та експертизу цих порушень, – це Держкіно», – висловилася вона. Саме цей орган і уповноважений накладати на телерадіоорганізації штраф за недотримання законодавчих вимог. Завданням Національної ради у цьому питанні є моніторинг і фіксація фактів.

Вона також відповіла на  питання щодо незалежності регулятора. На думку Національної ради, сьогодні великою  загрозою для незалежності регулятора у сфері медіа є ухвалення Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності», оскільки його положення не лише звужують самостійність Національної ради, але й ускладнюють для телерадіоорганізацій процедуру оскарження рішень регулятора, визначену профільним законом про телебачення і радіомовлення.

Гості запитували і про прозорість медіа-власності, й зміну медіа-ландшафту в Україні упродовж останніх років.

Сторони домовилися підтримувати діалог. Національна рада зі свого боку надасть необхідну інформацію щодо виконання своїх повноважень і готова до подальшої співпраці з міжнародними спостерігачами. 

 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше