Відбулася зустріч з представниками Єврокомісії проти расизму та нетерпимості - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Відбулася зустріч з представниками Єврокомісії проти расизму та нетерпимості

Учора, 5 квітня 2011 року в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення відбулася зустріч з представниками Європейської комісії проти расизму та нетерпимості (ЄКРН). Обговорювалася актуальність проблеми расової нетерпимості в Україні.

З боку ЄКРН на зустрічі були присутні Гудрун Холгерсен (Норвегія), Весна Ракіс-Водінелік (Сербія) та Сара Буртон (Секретаріат ЄКРН). Національну раду представляли заступник голови Лариса Мудрак, начальник управління правового забезпечення Михайло Пушкаренко та завідувач сектору міжнародних зв’язків Людмила Василенко.

У вступному слові Лариса Мудрак окреслила загальний підхід Національної ради до регулювання мовного питання та представленості різних етнічних груп у телерадіопросторі. Вона нагадала, що, відповідно до українського законодавства, на загальнонаціональних теле- і радіоканалах 75% ефірного часу мовлення має вестися державною мовою, а 25% – мовою національних меншин, у деяких областях відсоток розраховується відповідно до кількості нацменшин. Зокрема мова йде про Одеську, Луганську, Донецьку, Дніпропетровську область та АР Крим, де відсоток державної мови суттєво зменшується. Також в Україні є 6 радіостанцій та один телеканал, які мовлять татарською мовою. Лариса Мудрак відзначила, що за останні роки не надходило звернень або скарг від етнічних громад щодо незадоволення їх інтересів у телерадіопросторі у контексті расової нетерпимості.

«Для того, щоб розглядати це питання, потрібно дуже добре розуміти ментальність українців. Однією з її ключових рис, власне, і є терпимість. Іноді навіть надмірна. Тому проблема расової нетерпимості в українських реаліях фактично відсутня», – зазначила Лариса Мудрак.

Під час зустрічі представники Єврокомісії виявили зацікавленість щодо низки питань про функції та завдання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Доволі детально обговорювалося юридичне підґрунтя діяльності регуляторного органу. Експертів цікавило чи може Національна рада відігравати більш активну роль у пропагуванні міжрасового розуміння в Україні. У відповідь на це зазначалося, що Національна рада може ініціювати громадські обговорення або привернути увагу правоохоронних органів у тому випадку, якщо така проблема виникне. Однак регуляторний орган не має законодавчої ініціативи і права втручатися в редакційну політику компаній.

Також обговорювалися питання особливостей українського медійного ринку, проблем та плану розвитку. Сторони дійшли до спільного висновку, що в Україні відсутні яскраві прояви расової нетерпимості, хоча подекуди спостерігаються на побутовому рівні.

„Національна рада, як орган, що регулює діяльність телерадіоорганізацій, застосовуватиме свої повноваження для боротьби із цим негативним явищем”,

– підсумувала заступник голови Національної ради.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше