28 серпня члени Громадської ради, що діє при Національній раді, обговорили звернення громадськості щодо використання дитячих образів у рекламі, а також питання захисту і здійснення прав дитини у цифровому середовищі. У зв’язку із завершенням строку повноважень нинішнього складу Громадської ради, в її засіданні взяли участь усі члени Національної ради.
Голова Національної ради Юрій Артеменко від імені усього складу регуляторного органу подякував представникам громадських організацій, об’єднань, асоціацій, представники яких входять до складу Громадської ради, за плідну роботу упродовж останніх двох років. Він зауважив, що для членів Національної ради думка і підтримка дорадчого органу завжди є дуже важливими. І цінним є те, що Громадська рада завжди має свою незалежну позицію.
Присутні на засіданні зачепили тему вимкнення аналогового мовлення в Україні і цікавилися розвитком мовлення громад. Члени Національної ради докладно зупинилися на різних аспектах цих питань.
Далі Громадська рада розглянула звернення громадської організації «Українська асоціація медіапсихологів та медіапедагогів» щодо ймовірного зловживання дитячими образами в рекламі недитячої продукції. Після обговорення було вирішено надати відповідь адресату стосовно нині чинних положень законодавства, які регулюють це питання, і передати звернення до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів як органу, що наділений повноваженнями реагувати на подібні порушення у сфері реклами.
Члени дорадчого органу закцентували увагу на важливості широкого ознайомлення із Рекомендацією CM / Rec (2018) 7 Комітету міністрів РЄ державам-членам ЄС щодо Керівних принципів поваги, захисту і здійснення прав дитини в цифровому середовищі, ухваленою Комітетом Міністрів 4 липня 2018 року на 1321- му засіданні заступників міністрів. Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк повідомила, що регулятор уже зробив неофіційний переклад цього документа і розіслав його до органів законодавчої і виконавчої влади. Тож він буде «під рукою» у тих, хто займається розробкою законів та інших нормативно-правових актів, і слугуватиме орієнтиром для напрацювання регулівних новел. Також Ольга Герасим’юк поділилася, що питання захисту дітей у цифровому середовищі є однією з основних тем для обговорення в Європі, і багато країн активно напрацьовують механізми використання цієї рекомендації.
Громадська рада окремим рішенням звернулася до Національної ради з проханням продовжити термін громадського обговорення проекту Порядку формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються.
Голова Громадської ради Наталія Клітна повідомила, що до завершення терміну повноважень ради члени цього дорадчого органу проведуть у вересні ще одне засідання, а також підготують звіт про свою діяльність.
Із членів Громадської ради на засіданні були присутні Наталія Клітна, Ольга Большакова, Вікторія Веселовська, Любов Найдьонова, Сергій Сьомкін і Олександр Федієнко, а також директор Телекомунікаційної палати України Анна Новак.
Нагадаємо, термін повноважень цього складу Громадської ради завершується 29 вересня.
29 серпня починається прийом заяв від організацій та кандидатів-самовисуванців щодо претендентів до нового складу дорадчого органу. Документи прийматимуться упродовж місяця.