Відбулося чергове засідання робочої групи з питань виборчої кампанії

19.09.2011

У НАЦІОНАЛЬНІЙ РАДІ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ 7 ЖОВТНЯ 2010 РОКУ ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ ЗІ ЗДІЙСНЕННЯ НАГЛЯДУ ЗА ДОТРИМАННЯМ ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯМИ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА ТА ВЗАЄМОДІЇ З ЦЕНТРАЛЬНОЮ ВИБОРЧОЮ КОМІСІЄЮ.

У Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення 7 жовтня 2010 року відбулося чергове засідання робочої групи зі здійснення нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства та взаємодії з Центральною виборчою комісією.

Робоча група розглянула результати моніторингів телерадіоорганізацій України стосовно ознак порушень норм виборчого законодавства, що здійснюються працівниками відділу моніторингу Національної ради та представниками Національної ради в областях.

Тижневим моніторингом були зафіксовані деякі ознаки порушень щодо розміщення передвиборної агітації (відсутність рекламних відбивок, розміщення рекламних роликів в ефірі телерадіоорганізацій російською мовою, що суперечить Закону України „Про рекламу”).

Перший заступник голови Національної ради, керівник робочої групи Оксана Головатенко доручила представникам Національної ради в областях поінформувати керівників телерадіоорганізацій про виявлені ознаки порушень.
Телерадіоорганізації звертаються до Національної ради і до представників із приводу трактування певних норм виборчого законодавства та отримують належні роз’яснення. Скарг від суб’єктів виборчого процесу на цей час до Національної ради не надходило.

Інформація щодо зафіксованих ознак порушень буде долучена до матеріалів звіту Національної ради про дотримання телерадіоорганізаціями визначеного законодавством порядку мовлення під час проведення виборчих кампаній.
Наступне засідання робочої групи заплановано провести 14 жовтня 2010 року.