11 жовтня 2018 року в рамках роботи ІІІ Всеукраїнського готельного форуму-2018 представники Національної ради – Ганна Чумаченко, начальник юридичного управління, і Юлія Нечипоренко, помічник-консультант члена Національної ради – взяли участь у публічному обговоренні проблем трансляції іноземних телеканалів у ресторанно-готельних комплексах.

До регуляторного органу систематично надходять скарги громадян на те, що в готелях різних областей України транслюються російські інформаційні телеканали, які обмежені для показу в Україні. У таких випадках представник медіа-регулятора в регіоні у співпраці з правоохоронними органами звертається до адміністрації готелю з вимогою припинити таку трансляцію.
У 2014 – 2018 рр. Національна рада за систематичне порушення законодавства України та Конвенції про транскордонне телебачення обмежила розповсюдження на території України 81 російського телеканалу. Це стимулювало появу нових українських супутникових мовників і сприяло залученню на вітчизняний ринок європейських та американських програм і передач. Така ситуація свідчить про те, що питання захисту інформаційної безпеки в кабельних мережах врегульовано на законодавчому рівні.
Черга за об’єктами ресторанно-готельних комплексів, які надають право доступу до перегляду телебачення своїм відвідувачам, фактично виконуючи роль провайдера програмної послуги, але без ліцензії регулятора.

«Відповідальність за контент несе провайдер програмної послуги, який отримав ліцензію Національної ради. Законодавчо за надання у пакеті програмної послуги обмежених або неадаптованих російських телеканалів провайдер отримує штрафну санкцію. Тобто виходом із ситуації для закладів HoReCa у питанні телебачення є отримання послуг легального провайдера», – розповіла присутнім на форумі готельєрам Ганна Чумаченко.
Наразі дискусія в експертному середовищі щодо шляхів юридичного врегулювання проблеми залишається відкритою. «На жаль, за 4 роки інформаційної агресії Росії серед українських закладів HoReCa не відбулося саморегулювання, не напрацьовано практик у сфері надання аудіовізуальних послуг», – зазначила Юлія Нечипоренко. Якщо ситуація не зміниться і нині, то держава встановить правила гри, які захищатимуть інформаційний суверенітет України.