Відбулися дебати кандидатів на посаду голови правління Суспільного мовника - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Відбулися дебати кандидатів на посаду голови правління Суспільного мовника

19 квітня кандидати на посаду голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України презентували свої програми в рамках відкритого заходу, організованого за сприяння проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні», Реанімаційного пакету реформ» і Центру демократії та верховенства права. Національну раду на заході представляла членкиня Національної ради Тетяна Руденко.

Публічна презентація програм кандидатів мала дати відповідь, чи відповідають запропоновані програми місії і принципам Суспільного мовлення. Також учасники обговорили досягнення вітчизняного Суспільного мовника і виклики, що  можуть постати в наступний період його розвитку.

У своєму виступі Тетяна Руденко зауважила, що процес становлення Суспільного був тривалим і складним, потребував глибоких перетворень. Сьогодні вже очевидні наслідки започаткованих змін і  певні позитивні результати, яких вдалося досягти за останні роки менеджерам Суспільного. Тетяна Руденко подякувала Зурабові Аласанії і його команді за професіоналізм, наполегливість і принциповість у відстоюванні незалежності Суспільного мовника. Вона також висловила сподівання, що  наступні кроки менеджменту компанії будуть спрямовані на вироблення якісного продукту, який буде для глядачів цікавим, корисним, а відтак і популярним.

«Сьогоднішні  наші очікування пов’язані передусім із прагненнями, щоб Суспільне досягло того рівня, коли вітчизняні мовники орієнтуватимуться на нього як на найвищий стандарт у журналістській професії. Рівня, коли незалежність, неупередженість, об’єктивність, однакове ставлення до всіх сторін будуть не просто побажаннями, а непохитним правилом. Коли певні групи людей не почуватимуться забутими і загубленими у нашому суспільстві, а матимуть свого надійного адвоката, свого інформаційного партнера», – сказала вона.

Фундаментом стабільного розвитку Суспільного мовника має стати його незалежність від будь-яких політичних впливів. Національна рада відповідно до вимог законодавства опікується обранням складу Наглядової ради НСТУ, і докладає свої зусилля для того, аби цей процес відбувався максимально відкрито із дотриманням всіх законодавчих вимог. Наприкінці минулого року і на початку цього року відбулося оновлення членів Наглядової ради.

«Ми раді, що цей наглядовий орган  відтепер ще й накопичуватиме інституційну пам’ять,  – сказала Тетяна Руденко, – адже кілька її членів були переобрані чи делеговані на другий термін. Це, без сумніву, дає можливість зберегти попередні напрацювання і досвід,  який слугуватиме розвиткові суспільного мовника».

Крім того, вона наголосила, що регуляторний орган сподівається, що незалежність у роботі, яку демонстрували і відстоювали  більшість членів попереднього складу Наглядової ради, залишиться найголовнішим принципом і для новообраних членів Наглядової ради. Адже саме вони обиратимуть нового голову правління.

Тетяна Руденко побажала членам Наглядової ради витримки і виваженості для того, щоб обрати кращу з-поміж усіх кандидатур. Зі свого боку Національна рада  готова співпрацювати  з новим головою правління НСТУ, аби всі започатковані тенденції тривали й далі.  «І ми віримо, що не залежно від того, хто прийде на цей відповідальний пост, Суспільне залишиться Суспільним», – сказала вона.

На посаду голови правління АТ «НСТУ» було подано 16 заяв. За результатами першого відбіркового туру  до участі в  другому турі виборів були допущені 4 кандидати, вони і взяли участь у дебатах. Це – Віталій Докаленко, Оксана Цибуля, Микола Чернотицький, Андрій Шаповалов. Остаточне рішення щодо майбутнього голови правління Суспільного мовника Наглядова рада ухвалюватиме 27 квітня.

Про здобутки Суспільного мовлення в Україні, його підтримку і майбутні очікування під час заходу говорили голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов, голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, голова правління АТ «НСТУ» Зураб Аласанія,  заступник директора, головний експерт з медійного права ЦЕДЕМ Ігор Розкладай,  виконавчий директор Коаліції Реанімаційного Пакету Реформ Денис Денисенко, консультантка Ради Європи (Сполучене Королівство) Саллі Браутон-Міцова. Модерував дебати програмний директор «Інтерньюз-Україна» Андрій Кулаков.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше