Голова Нацради назвав лазівку з маніпуляцією мовними квотами на ТБ - коментар в програмі "Перші про головне.Коментарі" на телеканалі "ZIK" - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Голова Нацради назвав лазівку з маніпуляцією мовними квотами на ТБ – коментар в програмі “Перші про головне.Коментарі” на телеканалі “ZIK”

 Я бачу одну величенну лазівку для маніпуляції законом – це щотижневий моніторинг.

Про таке в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 9:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK заявив Юрій Артеменко, голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, коментуючи ухвалення закону про мовні квоти на телебаченні.

Суть лазівки полягає в тому, що один із телеканалів, який захоче маніпулювати, буде з понеділка по п’ятницю крутити і вдень, і вночі всі програми українською мовою. «А у суботу-неділю будуть такі собі «дні російської культури». А за фактом у підсумку буде 75%», – пояснив суть маніпуляції пан Артеменко.

Ще одним побоюванням голови Нацради є брак працівників. «Потрібно переглядати тижневий ефір кожного телеканалу, а у нас всього п’ять людей. І у них ще й робота з квотами на радіо, європейський продукт, розпалювання ворожнечі, тобто вони фізично не встигатимуть, а Кабмін нам людей не додасть», – констатував пан Артеменко.

Водночас голова Нацради наголосив, що 100-відсотково підтримує закон про мовні квоти. «Більш того, коли ухвалювався закон про квоти на радіо, Нацрада ініціювала, щоб те саме було і для телебачення. Але нардепи на це не пішли – боялись, що якщо завалять питання радіо, то «завалять» і телебачення. Але норма про радіо працює – більш того, цьогоріч має бути 30% українських пісень, а вже зараз є більш як 30%. Тобто галузь прилаштувалась, суспільство прилаштувалось нормально, і я думаю, що цей закон буде нормальний», – висловив сподівання Юрій Артеменко.

Також голова Нацрпди висловив подяку за введення штрафу за порушення. «Бо якщо б дали на розгляд контролюючого органу, то у підсумку була б можливість для маніпуляцій. А у цьому випадку норма чітка», – пояснив пан Артеменко.

Посадовець, який буде слідкувати за виконанням закону, відзначив що документ недосконалий. «Але 100% україномовного ефіру не пройшло б, бо у Раді сидить багато лобістів телеканалів, які не готові на це. Тому це маленька перемога, а повністю буде не 75%, а може й 90%, але крок за кроком», – додав Юрій Артеменко. 

 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше