Максим Онопрієнко у проекті "Біг Сіті Лайф" - про продюсування фільмів, Каннський фестиваль і українське кіно - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Максим Онопрієнко у проекті “Біг Сіті Лайф” – про продюсування фільмів, Каннський фестиваль і українське кіно

Де знайти гроші на зйомки кіно та чим займається продюсер?

У молодих кінематографістів та людей, які тільки задумуються над кар’єрою у кіно, одне з найголовніших питань – де взяти гроші на зйомки. Тут доречним буде і пошук відповіді на питання: а яка роль продюсера у знімальному процесі? Професійний продюсер, медіаменеджер, нині – ще й член Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення України Максим Онопрієнко дав відповіді на ці та багато інших питань, спираючись на власний досвід. Тож запрошуємо до цікавої розмови на каналі Биг Сити Лайф подкаст!

Чим займається продюсер?

Досить хибною є думка, що продюсер – це мішок з грошима. Продюсер, по суті – це координатор, організатор. Але організатор в широкому понятті: від пошуку ідеї (ще на цьому етапі побачити, що ідея може бути потенційно цікавою, комерційно успішною), її розвитку та реалізації – треба бачити усю мапу від початку – і до того, чим це має завершитись. В тому числі, і пошук інвестицій – безперечно. Але не завжди це свої гроші. І не кожен, хто володіє мільйонами, стає продюсером чи може бути продюсером.

Продюсер фільму «Дзідзьо контрабас» сказав, що для будь-якого комерційно успішного українського фільму потрібна «зірка». Де брати гроші на фільм?

Щодо «зірок» – так, продюсери таким чином полегшують собі маркетингову історію потім. Але вона не завжди спрацьовує. Комерційним може бути кіно і без участі поп-«зірок», а деколи і взагалі без участі «зірок». Якщо говорити про Rock’n’ball, який ми знімали і показували в 2011 році, комерційно він успішний. Але там професійний актор взагалі один. В нас два головних героя – хлопчик і дорослий актор. Дорослий – польський актор Томаш Собчак, єдиний професійний (у цьому фільмі, – ред.). Усі інші – або початківці, або це їхні перші ролі, або взагалі без досвіду. І, тим не менш, ми показались в Каннах, проїхали понад 20 міжнародних кінофестивалів і брали нагороди, і комерційно фільм був успішний.

Де брати гроші? Я прихильник того, щоб не брати гроші з непрофільного бізнесу, тобто в якогось олігарха чи інвестора. Тому що це – кіно і прокат – настільки непередбачувана історія! Наприклад, ситуація цього року: продюсери на щось розраховували, розписували кінозали, і… карантин. Фільм не вийшов у прокат, чотири місяці простою, скільки вони будуть ще стояти – не зрозуміло. Ми йшли іншим шляхом. Вже на початку – на сценарному етапі – продали телевізійні права телеканалам. Це стало складовою бюджету. На фестивалі «Молодість» у 2010 році головою журі був Вальдемар Дзикі, він на той час очолював Телеканал «Україна». Він продюсер, режисер з 20-річним стажем. На жаль, зараз вже покійний. І на фінальній прес-конференції він жалівся, що немає українських дебютів, от взагалі не було українських картин. І він запросив молодих кінематографістів приходити, він допоможе. Я почув цю фразу, вхопився за неї, і з автором сценарію та режисером Rock’n’ball ми майже тиждень гуляли Києвом на Золотих воротах, тому що знали, що він десь там живе. Сподівалися зустріти, коли він виведе собаку свою погуляти.

Джерело TV5

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше