Медійний інформаційний простір дуже важливий, адже ми знаємо, що за словом потім заходять танки, – Олена Ніцко про мовлення на прикордонні з росією - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Медійний інформаційний простір дуже важливий, адже ми знаємо, що за словом потім заходять танки, – Олена Ніцко про мовлення на прикордонні з росією

Членкиня Національної ради, відповідальна секретарка Олена Ніцко в інтерв’ю сумському телеканалу «Відікон» поділилася враженнями від робочої зустрічі з ліцензіатами і майбутніми реєстрантами Національної ради на Сумщині та відповіла на низку нагальних питань щодо медійного простору України:

З якими викликами зіштовхуються регіональні і місцеві мовники з областей, що на кордоні з росією?

Яка ситуація з мовленням на Сумщині після активних бойових дій на території області і тимчасової окупації її окремих населених пунктів?

На що були спрямовані основні зусилля Національної ради після повномасштабного вторгнення?

Який вплив Закону на інформаційний простір?

Як відбуватиметься процес створення спільного регулювання, що розпочнеться 30 вересня?   

  • Як тільки десь на прикордонні зникає українське мовлення, туди одразу ж заходить російська пропаганда. Ця ситуацію, безумовно, у фокусі Національної ради, адже ми розуміємо – українці потребують інформаційної підтримки і безпеки. Саме тому нині боротьба з російською дезінформацією – це першочергове завдання в областях України, які межують з державою-агресором.
  • З часу повномасштабного вторгнення 60% медіакомпаній і 54% провайдерів опинилися на окупованих територіях. Дві вежі з чотирьох і передавачі були пошкоджені. Фінансування не надходило. Однак попри ці труднощі Сумщина не втратила інформаційний простір,  місцеві і регіональні медіа були поруч зі своїм населенням, які потребували постійної підтримки. На мою думку, це головна оцінка робота й  головна перемога медійників. Національна рада вдячна усім, хто не полишив медійного фронту.
  • Закон «Про медіа» отримав високу оцінку експертів Ради Європи, водночас багато країн висловили зацікавленість його нововведеннями, наприклад співрегулюванням. Нині ми лише на початку імплементації медійної реформи, однак через деякий час у нас уже буде досвід, яким можна ділитися з іноземними регуляторами.
  • Національна рада переконана, що всі гравці ринку тільки виграють від того, що закон почне працювати. Комунікація між регулятором і суб’єктами медіа спрощується і стає зручною – зокрема будуть розроблені новий реєстр і електронний кабінет. 
  • Відповідно до вимог Закону України «Про медіа» Національна рада спільно з органами співрегулювання напрацює 15 кодексів мовлення щодо врегулювання в медіа чутливих і гострих тем для суспільства. Завдяки новому медійному законодавству Україна вийде на якісний, безпечний інформаційний ринок.
  • Національна рада планує у травні провести круглий стіл для обговорення кейсу висвітлення у медіа зґвалтування неповнолітньої. Цей захід має нагадати медіа, що до того, як будуть напрацьовані кодекси мовлення, суб’єкти медіа мають дотримуватись саморегулювання.
  • До Списку вдячності Національної ради уже внесено понад 130 іноземних компаній, які блокують російську пропаганду або транслюють програми українською мовою. Кількість такої медійної підтримки зростає, і це дає надію, що ми не одні, це показує, що Україна не покинута.

Більше дивіться тут:

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше