Міноборони матиме свої ТБ і радіо, бо це пов’язано з безпекою країни, — Костинський - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Міноборони матиме свої ТБ і радіо, бо це пов’язано з безпекою країни, — Костинський

На думку члена Нацради з телебачення та радіомовлення, Міноборони буде єдиним державним органом, який матиме свої ТБ і радіо

Гість ефіру — член Нацради з телебачення та радіомовлення Сергій Костинський.

Ірина Сампан: Чому Кабмін хоче дозволити Міноборони засновувати свої телерадіоорганізації?

Сергій Костинський: Це нормальна практика для багатьох країн, коли є військове телебачення та радіомовлення, тому що певна частина населення або проходить службу, або є колишніми військовослужбовцями. Є багато зацікавленості, пов’язаної зі зброєю, з проходженням служби. Це приклади нішевого мовлення. З іншого боку, це важливо для України сьогодні, бо вона бореться за суверенітет. Це також інструмент мобілізації громадської думки.

У Міноборони є центральна телерадіостудія, яка раніше виготовляла передачі, які виходили на цивільних каналах, радіостанціях.

«Армія FM» взяла на себе велику частину роботи щодо мовлення в зоні АТО. Вони охоплюють своїм мовленням практично весь фронт. Це радіо можуть чути також цивільні, які живуть у сірій зоні та на лінії розмежування. Радіостанція розвивається. Я знаю, що контент скоро буде спрямований і на цивільних. Я вважаю, що цю практику треба поширювати на всю країну.

Сергій Стуканов: Якщо говорити про телебачення, канал буде в кабельних мережах?

Сергій Костинський: Такий телеканал має використовувати всі доступні способи доставки сигналу. Це і супутник. Супутникова ліцензія передбачатиме право мовити в кабельних мережах. Якщо будуть вільними цифрові частоти, то це може бути і цифрове телебачення.

Ірина Сампан: У нас є закон про суспільне мовлення, який передбачає роздержавлення ЗМІ. Чи не суперечить це закону?

Сергій Костинський: Практика роздержавлення мовлення правильна. Досвід України показує, що Міністерство оборони повинне мати право засновувати подібні телерадіоорганізації. Це пов’язано із захистом країни, територіальної цілісності і суверенітету. Міністерство оборони вважає, що має бути винятком.

Сергій Стуканов: Раніше Міноборони мало власну телерадіокомпанію «Бриз». Яка зараз її доля?

Сергій Костинський: Я думаю, що розвиток телебачення команда отримає тільки тоді, коли будуть внесені зміни в Положення про Міністерство оборони.

Ірина Сампан: Якщо інші державні структури захочуть створити свої телерадіокомпанії? Наприклад, Мінсоцполітики. Це ж теж необхідно для суспільства.

Сергій Костинський: Є певні процедури. Зміни до Положення про Міністерство оборони проходять через багато структур. Ми погодили зміни, розуміючи нагальну потребу в тому, щоб потреби військових, ветеранів були задоволені контентом. Ми бачимо актуальність для суспільства.

Військове телебачення, військове радіомовлення безпосередньо пов’язане з безпекою нашої країни, з тим, що велика частина суспільства задіяна в забезпеченні оборони України. Це велика аудиторія і зрозуміла потреба країни.

Міністерство соціальної політики має створювати інформаційні приводи, комунікувати зі ЗМІ. Щоб інформувати населення, не потріюбно створювати окремого мовника. Я думаю, що інші ініціативи не отримають такої підтримки.

Ірина Сампан: Ви писали, що невдовзі «Армія FM» отримає право брати участь у конкурсах на радіочастоти. Як вплине на конкурси перевага військового радіо?

Сергій Костинський: Перевагу на сьогоднішній день має суспільне мовлення, оскільки Національна рада має побудувати три мережі українського радіомовлення та забезпечити мовлення «UA:Першого», «Культури». Ми будемо розглядати «Армію FM» на рівні з іншими мовниками, зважаючи на потреби певних регіонів.

Сергій Стуканов: Скільки грошей потребуватиме телерадіоканал?

Сергій Костинський: Ми тримаємося далеко від питань бюджетів. Це внутрішні справи мовника. Нас потрібно інформувати при конкурсі, чи можете ви забезпечити цю частоту.

Я думаю, що мовлення буде забезпечуватися з бюджету Міноборони.

Ірина Сампан: Як будете визначати, яку кому потрібно нішу?

Сергій Костинський: Це формується через аналіз тенденцій.

 Джерело “Громадське радіо

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше