Національна рада з набуттям чинності новим законом стає конвергентним регулятором, відповідно всі медіа матимуть рівні права і обов’язки - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада з набуттям чинності новим законом стає конвергентним регулятором, відповідно всі медіа матимуть рівні права і обов’язки

Про кремлівську пропаганду в Україні і світі, способи боротьби з нею та імплементацію Закону «Про медіа» – ексклюзивне інтерв’ю голови Національної ради Ольги Герасим’юк Людмилі Добровольській на каналі «Ми – Україна» 14 квітня 2023 року.

  • Для досягнення успіху в інформаційній боротьбі проти пропагандистських ресурсів рф медіарегулятор співпрацює з усіма задіяними в цьому процесі державними органами, дипломатами, правоохоронними органами, РНБО, міжнародною спільнотою тощо.
  • Національна рада налагодила діалог із міжнародними партнерами для включення в санкційні пакети медійних структур країни-агресора.  Також бере участь у заходах, де на фактах доводить світові, що кремлівська пропаганда є загрозою не лише для України, а й усієї світової спільноти.
  • Неможливо заблокувати діяльність усіх європейських провайдерів, які транслюють канали рф, бо після їх блокування така ж інформація з’являється на інших ресурсах, а працівникам підсанкційних російських каналів не заборонено працювати на території ЄС за фахом і писати на так званих законсервованих сайтах.
  • Робота щодо припинення російської пропаганди не зупиняється ні на мить. Національна рада постійно збирає і передає відповідним органам свідчення російських злочинів. Вона вважає інформаційним тероризмом те, що робить російська пропаганда.
  • Національний регулятор медіа веде роботу з кожною країною, з регуляторами, щоб вони могли запроваджувати секторальні санкції до пропагандистських медіа на своїй території. Недавно з’явилася інформація, що португальський провайдер продовжує транслювати заборонені європейські канали. Національна рада надала СБУ докази такої трансляції та інформацію, як можна із цим боротися.
  • Телеграм-канали, які поза регулюванням, постійно завдають потужних інформаційні атак. Із такими загрозами повинні працювати цифрові платформи. Викликом для людства можуть стати і технології штучного інтелекту, бо це – як нові можливості, так і нові ризики.
  • Національна рада нині впроваджує в регулювання положення Закону «Про медіа». Він запроваджує механізми активної протидії ворожій пропаганді держави-агресора, випадкам колабораціонізму. Також закон запроваджує реєстрацію онлайн-медіа, систему  спільного регулювання, яка переважно опікуватиметься розробкою критеріїв до змісту інформації, передбачає нові норми використання української мови в ефірі  тощо.
  • До розробки кодексів органами співрегулювання медіарегулятор буде керуватися своїми критеріями щодо змісту інформації, тому нині проводить низку зустрічей із так званими чутливими спільнотами для окреслення такої інформації, яку можна віднести до нетолерантної й дискримінаційної.
  • Закон передбачає участь Національної ради у програмах для підвищення медіаграмотності, для цього розробляються напрямки відповідної роботи.

Докладніше дивіться тут:

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше