Ольга Герасим’юк: Той, хто проти закону «Про медіа», той проти того, щоб Україна стала повноправним членом Європейського Союзу - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Ольга Герасим’юк: Той, хто проти закону «Про медіа», той проти того, щоб Україна стала повноправним членом Європейського Союзу

Про новації законопроєкту «Про медіа», регулювання онлайн-ЗМІ та  боротьбу з російською дезінформацією розповіла голова Національної ради Ольга Герасим’юк в ефірі «Факти ICTV» 12 грудня.

  • Новий законопроєкт «Про медіа» не передбачає обов’язкової реєстрації для онлайн-ЗМІ і не надає Національній раді повноважень повністю блокувати онлайн-платформи без рішення суду.
  • Національна рада може заборонити поширення тільки анонімних онлайн-медіа лише на 14 календарних днів.
  • Онлайн-медіа – це ті ЗМІ, які добровільно пройшли реєстрацію в Національній раді. Реєстрація надаватиме медіа законодавчий захист і низку преференцій.
  • У дев’ятому розділі законопроєкту «Про медіа» прописані механізми протидії російській агресії в інформаційній сфері, яких раніше не було.
  • Законопроєкт «Про медіа» є однією із вимог, яку Україна повинна продемонструвати, щоб отримати статус кандидата в члени Європейського Союзу.

Докладніше про це дивіться тут:

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше