Про інформаційну безпеку в Україні і Європі Ольга Герасим’юк в ефірі загальнонаціонального марафону - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Про інформаційну безпеку в Україні і Європі Ольга Герасим’юк в ефірі загальнонаціонального марафону

Доступ до українських медіа на окупованих територіях, як відновлюють свою роботу компанії, що пережили окупацію, як європейські країни підтримують Україну в її боротьбі на інформаційному фронті – про ці та інші теми йшлося в ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині новини» 18 серпня. Голова Національної ради Ольга Герасим’юк розповіла про таке:

  • Місцеві телерадіокомпанії не тільки поступово відновлюють мовлення, а й намагаються працювати за тимчасовими дозволами. Уже 13 місцевих компаній вийшли на тимчасове мовлення на прикордонні.
  • Російська пропаганда широко спрямована і на європейський простір. Ведучі, депутати, «експерти» прямо погрожують європейським країнам. Національна рада фіксує докази злочинів рашистів для «інформаційної Гааги».
  • Дуже важливою в нас час є готовність людей до несприйняття пропаганди. Ключову роль тут відіграють медіаграмотність і медіаосвіта. Приклади Данії, Норвегії та Ісландії показують, як можна навчати людей критичному мисленню і несприяйняттю пропаганди та дезінформації.
  • У Європі розуміють, що російська пропаганда стає все більш загрозливою і що необхідно жорсткіше їй протидіяти.
  • Проникнення українських мовників у європейський медіапростір є наступальним кроком для боротьби з дезінформацією. Якісна інформація має стати серйозною відповіддю російські брехні.

Дивитися інтерв’ю можна тут

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше