У 2018 році на півночі Криму буде постійне українське радіомовлення - Костинський - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

У 2018 році на півночі Криму буде постійне українське радіомовлення – Костинський

У 2018 році Нацрада з питань телебачення і радіомовлення планує організувати повноцінне радіомовлення на північ Криму. Про це повідомив член Нацради Сергій Костинський на медіа-форумі “Терджиман. Перша кримськотатарська газета”, присвяченому 135-річчю від дня виходу першого номера кримськотатарської газети.

— У цьому році одну вишку ми побудували у Чонгарі, ми піднімемо висоту ще однієї вишки і зможемо організувати повноцінне мовлення на північ Криму з двох точок. Я сподіваюся, що у цьому році ми також зможемо запустити експериментальний проект за участю радіо Hayat і радіо “Мейдан”. Ви зможете оцінити результат, у тому числі і в кількісних параметрах. У зв’язку із окупацією Криму, сьогодні дуже важко пробиватися в ефір, тому що технології, які ми застосовуємо, це все локальне мовлення, яке поширюється на обмежену територію в радіусі 40 – 60 км, у кращому випадку — 100 км. І перевага росіян у тому, що вони контролюють цю територію. Вони вкрали у нас більше 60 вишок на всій території Криму і запустили там усі види мовлення. Звичайно, нам дуже складно конкурувати, тому що в ефірі ми обмежені малими можливостями радіохвиль, — сказав він.

Костинський зазначив, що можливість доступу до українських ЗМІ є, але нею користується лише кримчани з активною громадянською позицією.

— Але це все розраховано на активну частину населення Криму. Сьогодні можна дивитися українське телебачення, можна слухати українське радіо. За допомогою супутника, в інтернеті сьогодні будь-яка людина може знайти українське мовлення. Але проблема у тому, що Росія має переваги серед людей, які споживають контент пасивно, — сказав він.

 

Джерело Агентство “Кримські новини” 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше