Валентин Коваль: Зараз немає жодної країни в ОБСЄ, яка стояла б на боці росії у цій загарбницькій війні - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Валентин Коваль: Зараз немає жодної країни в ОБСЄ, яка стояла б на боці росії у цій загарбницькій війні

Перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль взяв участь у Першій додатковій нараді в людському вимірі ОБСЄ «Свобода ЗМІ як головна складова всеохопної безпеки», а також четвертому експертному круглому столі Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ «Міжсекторальні перспективи», які відбулися 13 – 15 березня у Відні, Австрія. Про що йшлося на цих подіях, він розповів в ефірі «Єдиних новин».

  • Цього року нарешті в стінах ОБСЄ не чути російської мови і позиції росії. Вперше російська делегація позбавлена участі у заходах ОБСЄ.
  • Протягом двох днів учасники говорили про те, що принципів свободи слова мають дотримуватися усі країни, які беруть участь в ОБСЄ. Натомість росія від самого початку свого існування у рамках ОБСЄ з 1975 року, коли був підписаний Гельсинський акт, говорила одне, а робила інше. Наполягала на дотриманні свободи слова, водночас паралельно в середині самої країни ці принципи вбивалися.
  • Європа неоднорідна, вона складається з окремих країн. І якщо Латвія рано вранці 24 лютого 2022 року ухвалила рішення про заборону усіх російських медіа у себе, то Франція ухвалила рішення щодо вимкнення деяких каналів із супутника, який під її юрисдикцією, лише в листопаді минулого року.
  • Під час зустрічі з Представницею ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Терезою Рібейро йшлося про свободу слова, захист журналістів, можливість інформувати міжнародну спільноту щодо сьогоднішніх подій в Україні.
  • ОБСЄ безперечно на боці України, готуються програми підтримки. ОБСЄ цікавилися порадами регулятора, які частини українського інформаційного простору потребують сьогодні найбільшої підтримки та уваги.
  • ОБСЄ цікавиться Законом «Про медіа», відбулося обговорення щодо його імплементації.
  • ОБСЄ вбачає безпеку в можливості співпрацювати, контактувати на усіх рівнях. Окремо обговорювалося питання безпеки роботи воєнних журналістів в Україні.
  • Європа підтримує Україну в нинішній ситуації. Жодного сумніву не виникає, що ця підтримка не зупиниться, набуватиме нових напрямів.

Докладніше дивіться тут:

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше