Відкритість у комунікації – інструмент проти паніки. Національна рада закликає органи місцевої влади і представників силових відомств до співпраці з журналістами - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Відкритість у комунікації – інструмент проти паніки. Національна рада закликає органи місцевої влади і представників силових відомств до співпраці з журналістами

Національна рада отримує повідомлення від мовників у регіонах про недостатню відкритість органів місцевої влади і представників силових відомств та неефективну комунікацію з ними. Це особливо небезпечно, коли загострюється ситуація на кордоні України і може виникнути надзвичайна ситуація. Регулятор звертає увагу, що спілкування з людьми – обов’язок місцевої влади, і тільки у такий спосіб можна запобігти панічним настроям і появі фейків.

Організовані Національною радою для регіональних і місцевих мовників тренінги «Інформуй відповідально!» дали змогу проаналізувати комунікацію місцевої влади і військових з медіа та громадою на місцях, повідомив на початку засідання член Національної ради Максим Онопрієнко. Скарги медійників стосуються не лише недостатньої кількості інформації, але й відсутності будь-якого алгоритму дій у разі надзвичайної ситуації. Це породжує паніку, появу дезінформації та фейкових повідомлень і аж ніяк не свідчить про турботу влади про громадян.

«Найгірше, що ви можете зробити – це проігнорувати чи відмовчатися, – звернувся Максим Онопрієнко до представників владних органів на місцях. – Якщо ви думаєте, що розповідаючи про якісь заходи, підготовчі дії ви будете сіяти паніку – ні. Навпаки! Паніка починається там, де немає інформації».

Він наголосив, що відверта комунікація з журналістами – провідниками до аудиторії – є найбільшим показником турботи владних структур про їхні громади. Люди мають знати про план дій, реалізовані заходи для забезпечення безпеки, і це буде найефективнішим способом заспокоїти суспільство.

Національна рада зі свого боку звернеться до центральних управлінь уповноважених державних органів з тим, щоб вони звернули увагу на свої представництва в регіонах і їхню  комунікацію. Щоб вони змогли її забезпечити.

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк нагадала, що регулятор раніше звертався до медіа з проханням бути обачними у своїх повідомленнях при обговоренні ситуації, в якій ми живемо. Водночас медіа потребують якісної інформації із першоджерел, акцентувала вона.

«Цю відповідальність із медіа повинні розділити і органи влади, і правоохоронні органи  для того, щоб наше суспільство отримувало якісну, точну інформацію», – підсумувала Ольга Герасим’юк.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше