Відповідь Національної ради щодо звернень двох ГО про продовження терміну обрання члена Наглядової ради Суспільного мовника від сфери забезпечення прав національних меншин - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Відповідь Національної ради щодо звернень двох ГО про продовження терміну обрання члена Наглядової ради Суспільного мовника від сфери забезпечення прав національних меншин

До Національної ради 22 січня цього року звернулися громадські об’єднання – Федерація грецьких товариств і Всеукраїнська молдовська національно-культурна асоціація – щодо залучення більшої кількості громадських організацій до участі в обранні члена Наглядової ради НСТУ у сфері забезпечення прав національних меншин та перенесення на пізніший термін конференції, яка має відбутися 26 січня цього року.

Національна рада розглянула звернення і повідомляє, що повноваження більшості попереднього складу Наглядової ради НСТУ вже закінчуються, і Національна рада зобов’язана відповідно до норм чинного законодавства невідкладно обрати нових членів цього наглядового органу, аби не зупиняти робочих процесів у Суспільній телерадіокомпанії.

Роз’яснюємо, що для проведення заходів із обрання членів Наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань та асоціацій Національна рада разом із експертами Ради Європи розробила і затвердила своїм рішенням Порядок проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень, цей регуляторний акт зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18 травня 2018 року (зі змінами).

У ньому детально виписано процедури і терміни всіх етапів обрання членів Наглядової ради, і Національна рада має їх неухильно дотримуватися.

Отже, рішенням від 17.09.2020 № 1069 Національна рада затвердила Календарний план проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій у 5-ти суспільних сферах, на яких обираються члени Наглядової ради НСТУ, серед них і сфера забезпечення прав національних меншин.

19 жовтня 2020 року на офіційному вебсайті Національної ради було розміщено оголошення про прийом заяв об’єднань на участь у конференціях. Також це оголошення було розміщено на вебресурсах таких державних органів:

  • Верховна Рада України,
  • Державний комітет телебачення і радіомовлення України,
  • Міністерство культури та інформаційної політики України,
  • Міністерство молоді та спорту України,
  • Міністерство розвитку громад та територій України

Також цю інформацію поширювали ЗМІ, зокрема спеціалізоване видання «Суспільне. Детектор медіа».

Прийом заяв від громадських об’єднань та асоціацій тривав із 19 жовтня по 2 листопада 2020 року. Заяви на участь у конференції сфери забезпечення прав національних меншин надійшли від 17-ти громадських об’єднань. Після оцінки поданих документів щодо відповідності законодавчим вимогам Громадська комісія (створюється відповідно до вимог розділу ІІІ Порядку) до участі в конференції цієї суспільної сфери рекомендувала допустити 12 ГО.

Маємо наголосити, що ГО «Федерація грецьких товариств» добре знала про всі процеси обрання членів Наглядової ради НСТУ, оскільки це громадське об’єднання подало заяву, і допущене до участі в конференції з обрання члена Наглядової ради. Тому представники цього громадського об’єднання мали час і змогу поінформувати та зацікавити інші громадські організації в участі у відповідному процесі, однак цього не зробили, натомість напередодні конференції з’являється ініціатива відкласти її проведення.

Національна рада з огляду на викладене вище наразі не може зупинити чи відтермінувати проведення конференцій, і вони із дотриманням усіх необхідних запобіжних заходів щодо поширення коронавірусної хвороби COVID-19 відбудуться у визначені календарним планом дні.

Докладна інформація за посиланням.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше