«Війна ще не закінчилася». Ольга Герасим’юк взяла участь у відкритті виставки в Полтаві про злочини рф проти журналістів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

«Війна ще не закінчилася». Ольга Герасим’юк взяла участь у відкритті виставки в Полтаві про злочини рф проти журналістів

25 квітня у Полтаві відкрилася виставка The War Is Not Over Yet – «Війна ще не закінчилася». На Театральній площі навпроти Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя на вуличних стендах зібрано матеріали про злочини росії проти українських і закордонних журналістів від початку повномасштабного вторгнення. Зі вступним словом на відкритті виставки виступила голова Національної ради Ольга Герасим’юк. Організаторами виставки стали Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – музей Революції Гідності, ПЕН-Україна, ГО «ZMINA. Центр прав людини», Інститут масової інформації та інші.

Пам’ять про всіх загиблих українських та іноземних журналістів присутні вшанували хвилиною мовчання.

У цю повномасштабну війну журналісти стали справжніми воїнами. Чимало з них долучилося до лав Збройних сил України для захисту своєї Батьківщини. А ті, які працюють у професії, часто опиняються у найгарячіших точках війни і, ризикуючи своїм життям, розказують усім про злочини рашистів в Україні, сказала у своєму виступі Ольга Герасим’юк. Особливо важко було медійникам прикордоння – у тих регіонах, які з перших днів повномасштабного вторгнення опинилися під окупацією. Незважаючи на величезну небезпеку і ризики, вони продовжували свою роботу і забезпечували інформацією співвітчизників. У дуже важких умовах працювали медійники Чернігівщини, Сумщини, Харківщини, Херсонщини, Донеччини. Їхні історії Національна рада розповідала на своєму сайті в проєкті «Медійне серце України». Українські медійники, без перебільшення, герої, сказала Ольга Герасим’юк. 

Спікерами заходу стали також Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН; Ксенія Дворнікова, завідувачка відділу розвитку та комунікацій Національного музею Революції Гідності; Надія Кучер, регіональна представниця Інституту масової інформації в Полтаві; Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтаві. Були присутні і студенти факультету журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Виставка The War Is Not Over Yet задумана як вияв солідарності з медійниками і медійницями, які борються за правду, ризикуючи власним життям.

Станом на 25 квітня, за даними Інституту масової інформації, росіяни вбили 53 українських та закордонних журналістів: 8 із них загинули під час виконання професійних обов’язків, 44 – як учасники бойових дій або внаслідок обстрілів чи катувань. Ще щонайменше 17 журналістів поранили, 21 – були викрадені. Крім того, ще 15 кримських журналістів перебувають в ув’язненні за політично мотивованими справами.

Із 28 травня виставка буде демонструватися у Харкові.

 

Світлини Марини Левчук

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше