Військовій агресії рф передувала інформаційна - росія використовувала будь-яку можливість, щоб потрапити в інформаційний простір інших країн - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Військовій агресії рф передувала інформаційна – росія використовувала будь-яку можливість, щоб потрапити в інформаційний простір інших країн

Про те, як світ протистоїть російській пропаганді і який внесок національного медіарегулятора у боротьбу з поширенням пропагандистських каналів глядачам телемарафону розповів перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль.

  • Між 2014 – 2016 роками Національна рада заборонила розповсюдження на території України майже 80 російських каналів. Їх «українські копії» з російськими наративами, які тоді лишилися на супутнику, зупинили завдяки рішенню РНБО.
  • На час повномасштабного вторгнення всередині України не було таких медіа, які б могли підтримувати російську позицію у цій війні.
  • Із кінця лютого 2022 року Національна рада розіслала понад 60 листів іноземним регуляторам із закликом підтримати Україну в боротьбі з поширенням російської пропаганди.
  • Завдяки пакетам санкцій ЄС вдалося досягти, що над Європою супутники зупинили трансляцію російських каналів, принаймні у відкритому вигляді.
  • Французький регулятор тривалий час не давав згоди на припинення трансляції трьох російських пропагандистських каналів через оператора супутникового зв’язку Eutelsat, доки Національна рада не довела, що вони поширюються не тільки на територію росії, а й на тимчасово окуповані росією українські території.

Більше дізнавайтесь у відео:

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше