Віктор Бобиренко обраний членом Наглядової ради суспільного мовника

16.10.2020

16 жовтня під час конференції із обрання члена Наглядової ради АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від громадських об’єднань та асоціацій, що діють у сфері місцевого самоврядування, на цю посаду було обрано Віктора Бобиренка.

Основними цінностями, які сповідує і підтримує НСТУ, є універсальність, незалежність, різноманітність, майстерність та інновація, нагадала член Національної ради Тетяна Руденко. Вона відзначила, що на час першої каденції Наглядової ради суспільного мовника припало багато організаційної роботи, Наглядова рада брала участь у розробці великої кількості внутрішньої документації. З таким доробком наступникам працюватиметься легше.

Зі свого боку секретар Наглядової ради Вадим Міський зауважив, що хоча за останні роки і було зроблено чимало, перед суспільним мовником стоїть ще чимало завдань. «Це початок реформи. Частинка фундаменту для побудови майбутньої корпорації суспільного мовника, можна сказати, закладена. Але процес реформування триває, він ще далеко не завершений», – наголосив він.

За словами Вадима Міського, суспільне мовлення є дуже важливим інструментом для місцевого самоврядування. Захист і належне представництво цієї сфери є дуже важливими в Наглядовій раді. Як очікується, обраний представник буде людиною, яка допоможе налагодити більш ефективний зв’язок із аудиторіями на місцях. 

Обрання члена Наглядової ради НСТУ відбувалося таємно шляхом рейтингового голосування. Найбільшу кількість балів – 21 – отримав Віктор Бобиренко. Ще двоє кандидатів – Олексій Буряченко і Олександр Слобожан – набрали по 16 балів.

Загалом на цей пост претендувало 5 кандидатів.

Конференція з обрання членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України відбулася за підтримки спільного проєкту ЄС та РЄ «Європейський Союз та Рада Європа працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

Додатково. У понеділок, 19 жовтня, розпочнеться прийом заяв від громадських об’єднань та асоціацій для обрання членів Наглядової ради НСТУ у сферах освіти та науки, забезпечення прав національних меншин, захисту інтересів дітей та молоді, творчій і захисту прав осіб з особливими потребами. Термін повноважень більшості членів нині чинної Наглядової ради суспільного мовника закінчується 17 січня 2021 року.