«Радіо Культура» святкує 20-річчя - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

«Радіо Культура» святкує 20-річчя

Національна рада вітає колектив «Радіо Культура» з 20-річчям від дня заснування.

Від дня створення «Радіо Культура» 2003 року минула ціла епоха. У наш час навіть важко уявити, що колись в українському ефірі  було лише три радіомовники, що поширювали свої програми на всю країну, і два з них були  російськими. Після здобуття Незалежності у 1991 році відбувся прорив, і на хвилях російського радіо «Маяк» зазвучали програми і передачі про українську літературу, музику, театр. Спершу канал мав назву «Радіо-МУЗ». У нього не було прямоефірних програм, але навіть за таких умов для слухачів це радіо було свіжим ковтком, бо відкривало безліч невідомої раніше інформації.

Анатолій Табаченко, керівник Українського радіо у статусі державного мовника, у студії «Радіо Культура»

Вперше за багато років  в ефірі можна було почути про величезний пласт історії і культури, який в радянський час був під табу. Більшість українців відкривали для себе багатьох видатних українських інтелектуалів – письменників, істориків, політичних і культурних діячів, музикантів, про яких вони нічого не чули і не знали. 

Створення «Радіо Культура» дало можливість не тільки виконувати завдання просвіти, а й показати, яка багата українська культура, яка вона самобутня і довершена. Це був прекрасний час для реалізації багатьох чудових задумів та ідей. Журналісти і редактори отримали змогу реалізовувати свої творчі можливості, могли залучати до своїх ефірів відомих людей – акторів, музикантів, співаків, літераторів, музейних фахівців, істориків і філософів.

Наталя Сумська, українська акторка і телеведуча, у студії «Радіо Культура»

Коли з’явився прямий ефір – змінилася і якість передач, бо запрошені гості мали змогу висловлювати свої думки без табу і заборон, навіть щодо гострих політичних питань. «Радіо Культура» стало асоціюватися із визначенням – канал духовного відродження.

За ці 20 років були в радіостанції і проблеми, оскільки цей канал належав до державного мовлення, то влада чинила на нього певний тиск, і з такими пережитками радянщини було важко боротися. Крім того, канал поступався комерційним мовникам, які впевнено розбудовували свої FM-частоти, а в нього було обмежене фінансування і лише кілька частот.

Новий поштовх для розвитку «Радіо Культура» відбувся 2017 року, коли було створено Національну Суспільну телерадіокомпанію України. Медіарегулятор з початку створення суспільного мовлення одним із головних завдань для себе визначив розвиток його радіомереж. Національна рада послідовно розширювала мережі всіх трьох радіопрограм Суспільного.

Підбиття результатів конкурсів на вільні частоти. 2019 рік

Лише 2021 року для «Радіо Культура» на конкурсах було надано 30 FM-частот. Попри воєнний час, «Радіо Культура» 2022 року почало мовити ще в багатьох нових населених пунктах – Чернігові, Рівному, Черкасах, Чернівцях, Тернополі,  Дніпропетровській, Сумській, Полтавській областях. Загалом радіостанція нині мовить на 74 FM-частотах. Це свідчить про те, що аудиторія «Радіо Культура» щороку збільшується, його передачі люблять і слухають.

Вадим Карп’як у студії «Радіо Культура»

Програмування «Радіо Культура» змінюється разом із поколіннями його слухачів. Воно стає сучасним і насиченим актуальними культурними подіями. Радіостанція завжди підтримує нові гурти і молодих виконавців, ділиться з колегами з Європи фольклорним багатством нашої країни, пропагує сучасних митців і літераторів. З «Радіо Культура» завжди цікаво, воно надихає і вселяє оптимізм навіть у ці важкі воєнні дні.

Національна рада щиро вітає увесь колектив «Радіо Культура». Бажаємо і надалі оригінальних ідей, чудових задумів, гарних гостей у студії, вірних друзів і прихильників ваших програм! А усім нам – Перемоги!

Українська культура щедра і багата, вона важлива частина спротиву російській навалі, презентуйте її талановито, професійно, уперто і успішно!

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше