Вітчизняні мовники мають працювати в законному конкурентному середовищі - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Вітчизняні мовники мають працювати в законному конкурентному середовищі

Аналіз ситуації на ринку мовлення в Одесі засвідчив, що багато ліцензіатів працюють у нездоровому конкурентному середовищі. Задля того, щоб привабити глядача, мовники транслюють фільми і серіали, найновіші блок-бастери без права на  їх розповсюдження. Це – не  лише порушення господарських відносин між суб’єктами, а й грубе порушення законодавства та принципів конкуренції.

Факти масового зловживання одеськими мовниками стали відомими з інформації, наданої генеральним директором ТРК «Студія «1+1» Олександром Ткаченком. Його позицію щодо необхідності припинення таких дій підтримали й інші загальнонаціональні телеканали в рамках Індустріального телевізійного комітету. Як було повідомлено на засіданні регуляторного органу 8 жовтня, телеканал «1+1» уже подав позов до суду на одну одеську компанію за трансляцію нею серіалу «Величне століття. Роксолана». Це не єдиний позов,  який готують «Плюси», однак розпочали саме з турецького продукту, бо в цьому випадку можна отримати найшвидший результат. «Нашою метою не є когось покарати, але ми хочемо змінити ситуацію на ринку», каже О. Ткаченко. Провідні канали, які є власниками прав на розповсюдження інших телепродуктів, що нелегально транслювалися в одеському ефірі, також готуються відстоювати свої права в суді.

Одеські мовники здебільшого усвідомлюють свою провину і обіцяють, що надалі будуть уникати подібної практики. Вони запевняють, що також зацікавленні в законослухняній поведінці всіх суб’єктів інформаційної діяльності й виправленні конкурентного середовища в Одесі. Однак є й такі, що на разі не готові до співпраці.

Члени Національної ради під час розгляду цієї проблеми запропонували одеським телекомпаніям організувати обговорення зазначених питань у своєму середовищі. Висловлено готовність долучитися до дискусії. Зокрема Ольга Герасим’юк, яка за розподілом обов’язків опікується цим регіоном, може взяти участь у такій нараді.

Водночас ішлося і про те, що подібна ситуація найімовірніше має місце і в інших регіонах країни. Тому Національна рада сподівається, що ліцензіати не чекатимуть, допоки з перевірками чи моніторингами прийдуть до них.  «Ми думаємо, телерадіоорганізації зробили для себе висновок, що не треба чекати, поки на вас прийде скарга з ІТК. Треба рішуче припинити піратство. Жодні пояснення про те, що ми не можемо вижити, і тому нам треба показувати певний контент, не можуть виправдовувати звичайну крадіжку, зазначає перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк. Якщо працює канал, маєте ліцензію, маєте наснагу працювати, виробляйте для аудиторії контент, думайте. А ні – то конкуренція є конкуренція: хто може – той повинен це робити», – додала вона.

А тим часом регуляторний орган вирішив постійно вибірково моніторити одеських мовників, аби переконатися, чи справді вони змінили свій підхід до організації роботи в медіа-просторі. Такі самі моніторинги проводитимуться і в інших областях країни.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше