Володимир Манжосов назвав переможця спеціальної премії Національної ради

18.11.2011

17 ЛИСТОПАДА ЧЛЕНИ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ЦЕРЕМОНІЇ НАГОРОДЖЕННЯ ЛАУРЕАТІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ ТЕЛЕВІЗІЙНОЇ ПРЕМІЇ «ТЕЛЕТРІУМФ», ПІД ЧАС ЯКОЇ ГОЛОВА РЕГУЛЯТОРНОГО ОРГАНУ НАЗВАВ ПЕРЕМОЖЦЯ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПРЕМІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ – «ЗА ОСОБЛИВИЙ ВНЕСОК У РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ».

17 листопада члени Національної ради взяли участь у церемонії нагородження лауреатів Національної телевізійної премії «Телетріумф», під час якої голова регуляторного органу назвав переможця спеціальної премії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення – «За особливий внесок у розвиток українського телебачення».

Премією нагороджено В’ячеслава Олександровича Кудіна, який не одне десятиліття своєї творчої діяльності присвятив розвитку вітчизняної телевізійної галузі.

Голова Національної ради Володимир Манжосов побажав переможцю невгасимої енергії та реалізації нових ідей і творчих задумів в майбутньому: «Цієї відзнаки були удостоєні найвідоміші постаті, які залишили свою власну сторінку в історії розвитку телерадіоінформаційного простору держави. Тому я з особливою приємністю називаю прізвище людини, яка сьогодні поповнить славну когорту телетріумфаторів цієї номінації».

В’ячеслав Кудін автор понад 180 наукових робіт, що стосуються розвитку сучасного українського кіномистецтва. Його діяльність є доволі різносторонньою і не обмежується однією сферою. З 1994 до 1999, наприклад, він був членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Має вчену ступінь доктора філософських наук, професор, Заслужений працівник культури України та людина, яка велику частину свого життя присвятила вихованню нового покоління у сфері телерадіомистецтва.

На жаль, самого лауреата під час урочистостей не було, нині він перебуває за межами нашої країни, у Сполучених Штатах Америки, де знайомить американських студентів із українською культурою та досягненнями вітчизняного кіно, тому нагороду отримав його колега.

Цього року церемонія нагородження «Телетріумф» проходила в Національній опері України імені Тараса Шевченка. Гарний настрій глядачів підтримували ведучі – актори «Студії Квартал-95». На концерті виступили зірки української естради Ірина БіликГарік КричевськийРуслана та Віктор Павлік, які виконали пісні в оперному стилі. Спеціальним гостем урочистої церемонії був відомий італійський оперний співак Алессандро Сафіна.

Загалом, від телекомпаній на цьогорічний конкурс надійшло 292 заявки у 37 номінаціях. Серед них програмні номінації, в яких визначали найкращий програмний продукт. До цієї категорії належать, наприклад, найкраща інформаційна, гумористична, розважальна та інші програми. В особистісних номінаціях визначалися найкращі фахівці телевізійної сфери. У цій категорії нагороджували сценаристів, ведучих інформаційних, розважальних програм, акторів та інших.

Також премією передбачалися дві спеціальні номінації, а саме: «За особливий внесок у розвиток українського телебачення», у якій переможця визначає Національна рада. Друга – «Спеціальний приз премії Телетріумф», де переможець обирається експертами, ним нагороджено Володимира Бородянського, голову правління СТБ.

Нагадаємо, що Національна телевізійна премія «Телетріумф» – перша українська премія в галузі телебачення, яка щороку відзначає найкращих у сфері телебачення. Її спільно проводять Індустріальний Телевізійний Комітет, що є фаховим об’єднанням провідних телеканалів, медійних агенцій та рекламодавців, і Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. Голоси експертів підраховував міжнародний лідер з аудиту, оподаткування і права, супроводу транзакцій і консультування – компанія «Ернст енд Янг».

Телевізійну трансляцію урочистої церемонії «Телетріумфу» цього року здійснюватиме телеканал «Інтер» 20 листопада о 22.55.

Список переможців «Телетріумфу-2011»