Вшанування мужності та героїзму переможців у Другій світовій війні

06.05.2016

У ЦІ ТРАВНЕВІ ДНІ БУДУТЬ СПОГАДИ, ПІСНІ, СЛЬОЗИ І РАДІСТЬ, І МИ БУДЕМО ВШАНУВАТИ ТИХ, ХТО ВИСТОЯВ У ТІЙ ВІЙНІ, Й МОЛИТИСЯ ЗА ХЛОПЦІВ, ЯКІ СЬОГОДНІ НАС ЗАХИЩАЮТЬ.

Україна разом зі всією європейською спільнотою 8 травня відзначає День пам’яті та примирення, 9 травня – державне свято День перемоги над нацизмом. У тривожну весну 2016-го ми з особливою вдячністю згадуємо тих воїнів-визволителів, які принесли мир і надію на українську землю після стількох років горя і втрат. Ми живемо в час переосмислення нашої історії, і нині особливо щемно на душі, бо ми проживаємо її нову трагічну сторінку.

Чим далі від нас події Другої світової війни, тим більше ми розуміємо ціну миру, намагаємося збагнути той складний період. Молоде покоління вітчизняних кінематографістів повертається до цієї теми, знімаючи правдиве художнє кіно і документалістику про тодішніх своїх ровесників – без лакування і фальші. Теле- і радіожурналісти піднімають архіви, шукають нові ракурси, новий погляд на події, які довго замовчувалися.

У ці травневі дні будуть спогади, пісні, сльози і радість, і ми будемо вшанувати тих, хто вистояв у тій війні, й молитися за хлопців, які сьогодні нас захищають.

Примирення – однокореневе зі словом мир! В останній день Пасхального тижня, який цього року припав на 8 травня, хочеться просити Божої благодаті для нашої України, вірити у її краще майбутнє, робити все необхідне, що його наближає!