Вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу хвилиною мовчання – 18 травня о 12:00 - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу хвилиною мовчання – 18 травня о 12:00

До Національної ради звернувся Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров щодо проведення хвилини мовчання в національному теле-і радіоефірі з нагоди дня пам’яті, який відзначається в Україні 18 травня у річницю депортації кримськотатарського народу 1944 року. Хвилиною мовчання зі звуком метроному о 12:00 мовники можуть вшанувати пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу у своєму ефірі, на своїх сторінках електронних ресурсів або ж в інший помітний спосіб.

Також до Дня пам’яті 18 травня в телеефірі було розроблено спеціальний логотип для розміщення на телеекранах. Графічне зображення логотипу в різних форматах можна завантажити за посиланням https://bit.ly/42Jq6v1. Важливо також згадувати про цей день і в ефірах радіомовників, на сторінках друкованих і онлайн-видань.

Нагадуємо, 18 травня в Україні вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. Цей день визначено для вшанування пам’яті близько 200 000 кримських татар, яких у травні 1944 року внаслідок спланованої силовими структурами Радянського Союзу операції силоміць було депортовано у віддалені райони Узбекистану, Казахстану, російської федерації. Багато з них внаслідок голоду, масових захворювань, знущань і каторжних робіт у місцях спецпоселень загинули у перші роки після депортації. Пам’ять про цю та інші доленосні трагічні події нашої історії має формувати і зміцнювати нашу сучасну самосвідомість і самоідентичність.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше