Виробники електронної техніки на звернення регулятора додатково перевірили можливість трансляції через їхні пристрої телеконтенту, що не відповідає вимогам українського законодавства

25.05.2015

ВИРОБНИК МЕДІА-ПЛЕЄРІВ КОМПАНІЯ «INEXT EUROPE LTD» І ВИРОБНИК ЕЛЕКТРОННОЇ ТЕХНІКИ «САМСУНГ ЕЛЕКТРОНІКС» НА ЗВЕРНЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ДОДАТКОВО ПЕРЕВІРИЛИ МОЖЛИВІСТЬ ТРАНСЛЯЦІЇ ЧЕРЕЗ ЇХНІ ПРИСТРОЇ ТЕЛЕКАНАЛІВ, ЗМІСТ ЯКИХ НЕ ВІДПОВІДАЄ ВИМОГАМ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ І ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ ПРО ТРАНСКОРДОННЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ.

Виробник медіа-плеєрів компанія «iNeXT Europe LTD» і виробник електронної техніки «Самсунг Електронікс» на звернення Національної ради додатково перевірили можливість трансляції через їхні пристрої телеканалів, зміст яких не відповідає вимогам законодавства України і Європейської конвенції про транскордонне телебачення.

У рамках заходів, спрямованих на захист інформаційного простору України, Національна рада отримала інформацію про можливість перегляду за допомогою пристроїв iNeXT, а також телевізійних приймачів ТМ Sumsung, на яких встановлено програмне забезпечення Peers TV, Vintera TV, Nemo TV, телеканалів, трансляція яких тимчасово заборонена ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва, і які не можуть транслюватися на території України відповідно до рішень Національної ради. Ці передачі визнані такими, що не відповідають вимогам законодавства України і Європейської конвенції про транскордонне телебачення. У зв’язку з цим регулятор звернувся до компаній «iNeXT Europe LTD» і «Самсунг Електронікс» із вимогою вжити необхідних заходів й увідповіднити свою діяльність законодавству.

У відповідь «iNeXT Europe LTD» поінформувала Національну раду про те, що у плеєрах, на яких встановлено заводське програмне забезпечення, було перевірено і вимкнено доступ до сервісів провайдерів, які транслювали зазначені вище канали.

Компанія «Самсунг Електронікс» також провела перевірку стосовно можливості трансляції російських каналів через додатки, розміщені на платформі Smurt Hub. Власники додатків запевнили компанію-виробника, що російські канали не є доступними на території України. Крім того, йдеться в листі «Самсунг Електронікс», їх було попереджено про можливість цілковитого видалення додатків із платформи Smurt Hub у випадку повторної фіксації порушення законодавства України.