Вживання мов в ефірі телерадіокомпаній має відповідати чинному законодавству - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Вживання мов в ефірі телерадіокомпаній має відповідати чинному законодавству

На засіданні 5 жовтня Національна рада не ухвалила результативних рішень про переоформлення ліцензій двом телерадіоорганізаціям, у заявах яких було викладено прохання зменшити відсоток мовлення державною мовою.

ЗАТ регіональна телемовна компанія «Тоніс-Центр» із Харкова просила переоформити ліцензію, зменшивши мовлення державною мовою з 80 до 60 відсотків. Представник компанії пояснював таке прохання скрутним фінансовим становищем. Мовляв, нині ТРК використовує в ефірі нарізку з програм, які знімалися набагато раніше і зазвичай російською мовою. Така аргументація не переконала членів Національної ради.

З подібним проханням зверталося до Національної ради і київське ВАТ «ТРК «Киевские Ведомости» – телеефір». Представник компанії аргументував прохання зменшити вживання в ефірі державної мови з 90 до 60 відсотків проведеним соціологічним опитуванням аудиторії. Члени Національної ради перенесли вирішення цього питання на пізніший термін, виявивши бажання ознайомитися з даними проведеного соціологічного опитування.

Загалом, члени Національної ради зазначили, що для вирішення питань, пов’язаних із вживанням мов в інформаційній діяльності місцевих телерадіоорганізацій, вони мають бачити офіційні статистичні дані про населення, яке проживає на відповідній території та документи, які засвідчують проведення соціологічних опитувань цільової аудиторії, інакше пояснення представників телерадіокомпаній не є переконливими.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше