Як побороти мову ворожнечі. Розпочала роботу Глобальна конференція ЮНЕСКО - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Як побороти мову ворожнечі. Розпочала роботу Глобальна конференція ЮНЕСКО

21 лютого в Парижі розпочалась Глобальна конференція ЮНЕСКО, яка триватиме до 23 лютого і загалом присвячена темі інтернету довіри і регулювання цифрових платформ. У Конференції бере участь голова Національної ради Ольга Герасим’юк. Сьогодні вона була залучена у сесії, що розглядає роль освіти у протидії мові ворожнечі у цифровому просторі.

Ця подія об’єднала провідних експертів для обміну досвідом, найкращими практиками, щоб запропонувати конструктивні способи навігації у цифровій сфері щодо мови ненависті, дезінформації та теорій змови.

Сесія «Як побороти мову ворожнечі у цифровому просторі: роль освіти» складалася із двох панельних дискусій. Їх учасники обговорювали питання: як має виглядати цифрове громадянство і яка освіта потрібна для протидії мові ненависті і сприянню цифровому громадянству. Зі вступним словом виступила асистентка Генерального секретаря ООН з питань освіти Стефанія Джанніні. Свої доповіді під час дискусій представили міністр національної освіти і молоді Франції Пап Ндіайе, представниця міністерства освіти Еквадору Діана Кастелянос Вела, виконавча директорка Фундації цифрових прав Нігат Дед, дослідники, науковці, представники громадськості з різних країн.

У Стратегії і Плані дій ООН щодо мови ненависті від 2019 року Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив що «розв’язання проблеми ненависті не означає обмеження або заборони свободи слова. Це означає, щоб мова ненависті не переросла у щось більш небезпечне, зокрема підбурювання до дискримінації, ворожнечі та насильства, що заборонено міжнародним правом».

Крім того, ця Стратегія і План дій ООН визнають освіту основним інструментом для усунення першопричин і рушійних сил ненависті, а також для сприяння трансформаційним змінам для мирних, інклюзивних і справедливих суспільств для всіх. Саме у цьому ключі під час панельних дискусій обговорювалися цінності, які є основою цифрового громадянства, щоб підкреслити важливість сприяння глобальній стійкості у цифрову епоху перед лицем мови ненависті та інших форм дискримінаційної риторики.

Загалом учасниками Глобальної конференції ЮНЕСКО цьогоріч стали понад 4000 представників регуляторів, судових органів, приватного сектора, громадянського суспільства, наукових кіл, міжурядових організацій тощо.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше