Якими фейками росія атакувала Україну в березні? – аналіз Національної ради - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Якими фейками росія атакувала Україну в березні? – аналіз Національної ради

Армія дітей, напад на Придністров’я, «брудна бомба», дефіцит хліба –  найпоширеніші російські фейки про Україну в березні 2023 року. Національна рада проаналізувала, які фейки продукували російські медіа протягом місяця, які теми в кремлівській дезінформації були провідними і якої шкоди за їх допомогою влада рф хотіла завдати Україні. Загалом у березні Національна рада внесла у доказову базу інформаційної агресії росії проти України ще 183 фейки.

Дивіться, аналізуйте і будьте захищені від маніпуляцій російських засобів.

Найчастіше в березні російські медіа поширювали такі п’ять фейків:

1. «Україна «робить брудну бомбу» з використанням Каліфорнію-252».

2. «Україна готує напад на Придністров’я».

3. «В Україні створюють армію дітей».

4. «В Україні дефіцит хліба, через це почали продавати продукт із черствих залишків».

5. «Російська “евакуація” українських дітей “не є воєнним злочином”».

Ці фейки були випущені з метою: виправдати повномасштабне вторгнення росії через загрозу від України; дискредитувати Україну й українську армію; налаштувати населення України проти української влади; перекласти на Україну провину за продовольчу кризу; приховати звірства проти мирного населення України, вчинені армією рф. 

«Міжнародні відносини» у цей період стали провідною темою дезінформаційної кампанії російських засобів. Кремль далі чинить спроби з допомогою брехні послабити підтримку України її західними партнерами.

Крім цього, поширеними темами фейків також були: «Українська армія»(27), «Воєнні злочини» (23),  «Ядерна загроза/біологічна, хімічна зброя» (17), «Українська влада»(12).

У зв’язку з рішенням Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі, який видав ордер на арешт  президента рф владіміра путіна через незаконне вивезення дітей з окупованих територій України, прокремлівські медіа намагалися заперечити провину вищого керівництва та армії рф у воєнних злочинах в Україні. З цією метою вони поширювали фейки з наративом, що перекладає всю провину за скоєні ними злочини на Україну: «Ордер на арешт, виданий МКС проти Путіна, ставить нові виклики шансам на мир».

Національна рада продовжує збір фактів інформаційної агресії росії проти України, щоб надалі притягнути медіа країни-агресора до відповідальності за співучасть у скоєні воєнних злочинів в Україні.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше