ЄС рухається в напрямі регулювання онлайн-простору – ухвалено пакет законів про цифрові послуги - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

ЄС рухається в напрямі регулювання онлайн-простору – ухвалено пакет законів про цифрові послуги

Європейський Парламент ухвалив пакет законів про цифрові послуги – Закон про цифрові послуги (DSA) і Закон про цифрові ринки (DMA). Європейська Комісія вітає такий крок, адже пакет є першим комплексним документом щодо правил діяльності онлайн-платформ. Ці правила застосовуватимуться у всіх країнах-членах ЄС і сприятимуть створенню безпечнішого цифрового простору, який ґрунтується на повазі до основоположних прав.

Ухвалення Європейським Парламентом пакета законів щодо цифрових послуг у першому читанні стало результатом політичної згоди, досягнутої співзаконодавцями щодо Закону про цифрові ринки (24 березня 2022 року) та Закону про цифрові послуги (23 квітня 2022 року). Нові правила будуть запроваджені Європейською Комісією щодо найбільших онлайн-платформ, які провадять свою діяльність у ЄС. Комісія вживає всіх необхідних заходів, щоб бути готовою взяти на себе таку відповідальність.

Наступні кроки

Після ухвалення Європейським Парламентом пакета законів про цифрові послуги в першому читанні документи мають бути офіційно ухвалені Радою Європейського Союзу. Після їх підписання Закон про цифрові послуги і Закон про цифрові ринки будуть опубліковані в Офіційному журналі. Акти набудуть чинності через 20 днів після їх публікації в Офіційному журналі (орієнтовно – восени 2022 року).

Виконавча віцепрезидентка Європейської Комісії з питань Європи, придатної для цифрової ери, Маргрете Вестагер зауважила:

«Європейський Парламент ухвалив першу глобальну ініціативу: суворе, амбітне регулювання діяльності онлайн-платформ. Закон про цифрові послуги забезпечує захист прав користувачів в мережі Інтернет. Закон про цифрові ринки створює справедливі, відкриті онлайн-ринки. Наприклад, протидіяти мові ненависті можна також і в онлайн-світі. Водночас товари, куплені в мережі, мають бути безпечними. Великим платформам доведеться утриматися від просування власних інтересів, ділитися своїми даними з іншими компаніями, впроваджувати більше додатків-застосунків. Тому що з розміром приходить відповідальність – є речі, які ви як велика платформа повинні робити, і речі, які ви не можете робити».

Комісар ЄК з питань внутрішнього ринку Тьєрі Бретон висловився:

«10 років тому була перегорнута сторінка «банків, які надто великі, щоб збанкрутувати». Тепер — із DSA і DMA — ми перегортаємо сторінку щодо платформ «занадто великих, щоб піклуватися». Ми нарешті будуємо єдиний цифровий ринок, що надважливо у «вільному світі». Однакові передбачувані правила застосовуватимуться скрізь у ЄС для наших
450-ти мільйонів громадян, забезпечуючи кожному більш безпечний і справедливий цифровий простір».

Закон про цифрові послуги

Закон про цифрові ринки

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше