ЄС запропонує новий механізм покарання за дезінформацію - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

ЄС запропонує новий механізм покарання за дезінформацію

Виконавча влада Європейського Союзу працює над новим механізмом покарання за дезінформацію в усьому світізаявив 8 березня Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррелль.

Європейському Парламенту він також зауважив, що Європейський Союз має бути спроможним заморожувати активи і забороняти поїздки до ЄС осіб, відповідальних за поширення дезінформації.

«Я запропоную новий механізм, який дозволить застосовувати санкції до злісних суб’єктів на ринку», – сказав Жозеп Боррелль. Водночас він додав, що не намагається визначити, що є правдою чи брехнею, а лише прагне захистити суспільства від маніпуляції.

Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки сказав про те, що державні ЗМІ Росії навмисне поширювали брехню. Він зауважив, що російська мережа телеканалів «Russia Today» і новинне агентство «Sputnik» є прикладом інструментів для просування наративів, щоб маніпулювати і ввести в оману російських людей щодо вторгнення Росії в Україну.

Жозеп Боррелль висловився, що Москва не лише бомбить будинки та інфраструктуру в Україні, а й атакує росіян фейковими новинами і дезінформацією.

​ 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше