Євгена Глібовицького обрано членом Наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань, що діють у творчій сфері

04.02.2021

4 лютого на конференції громадських об’єднань та асоціацій, що діють у творчій сфері, членом Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України було обрано Євгена Глібовицького. Він набрав найбільшу кількість балів з-поміж трьох кандидатів, які були висунені на цю посаду. Конференція відбувалася за підтримки проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для зміцнення свободи медіа в Україні».

Учасників конференції привітали голова Наглядової ради Світлана Остапа і секретар Наглядової ради Вадим Міський, якого вчора на конференції було повторно обрано до складу цього наглядового органу суспільного мовника.

За результатами відбору громадських об’єднань до участі в конференції у творчій сфері було допущено 16 громадських організацій. Однак 5 із них не подали своїх кандидатів для участі в конференції, повідомила учасникам заходу членкиня Національної ради Тетяна Руденко. Тому сьогодні в конференції з обрання члена Наглядової ради суспільного мовника беруть участь представники 11 об’єднань.

Тетяна Руденко також подякувала членам Наглядової ради НСТУ першого складу, у яких закінчилася каденція, за велику роботу з реформування і здійснення структурних змін системи Суспільного. Оскільки уже було розроблено і затверджено багато документів, які регулюють діяльність НСТУ, наступним членам працювати буде набагато легше. «Ми сподіваємося, що новий склад Наглядової ради буде таким же професійним, відповідальним, і  головне – незалежним та на високому рівні  виконуватиме свою місію», – додала вона.

Громадськими організаціями для участі в конференції було запропоновано трьох кандидатів. За них голосували таємно проставлянням у бюлетенях рейтингових балів. У підсумку кандидати набрали таку кількість балів:

Євген Глібовицький – 46

Анжеліка Рудницька – 33

Ірина Яковчук –  21.

Отже, до складу Наглядової ради увійде Євген Глібовицький. Це буде його другий термін у Наглядовій раді. Є. Глібовицького було висунено ГО «Форум видавців» і підтримано ще сімома громадськими організаціями.

Нагадаємо, до складу Наглядової ради НСТУ входять представники громадськості, обрані на конференціях, і кандидати, подані фракціями і групами Верховної Ради України.

25 січня до Наглядової ради суспільного мовника від громадськості у сфері освіти та науки було обрано Галину Титиш, 26 січня у сфері захисту прав національних меншин – Дмитра Ананьєва, 1 лютого у сфері захисту прав осіб з особливими потребами – Наталію Гарач, 3 лютого  у сфері захисту інтересів дітей та молоді – Вадима Міського.

 До складу Наглядової ради має бути обраним ще один представник від громадських об’єднань та асоціацій, що діють у сфері фізичного виховання та спорту. Відповідно до затвердженого календарного плану ця конференція має відбутися із 23 по 26 березня.

На найближчому засіданні Національна рада розгляне питання про оновлення складу Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.