Європа мовить українською! (ІНФОГРАФІКА) - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Європа мовить українською! (ІНФОГРАФІКА)

За тиждень збільшилась кількість європейських країн, де можна дивитися українські телеканали. Програми українською звучать уже в 9 країнах – Польщі, Литві, Чехії, Німеччині, Великій Британії, Румунії, Болгарії, Грузії, Вірменії.

Ще тиждень тому шість країн Європи транслювали українські телеканали й радіо. Зараз їх кількість збільшилася на третину.  Болгарія, Грузія, Вірменія доєдналися до інформаційної підтримки України.

Так, два найбільших оператора послуг IPTV в Грузії –  Magticom та Silknet, безкоштовно додали до своїх пакетів 4 українські телеканали – UA TV, ICTV, «Україна», Inter+ і «Україна 24».

Супутниковий оператор Болгарії – «Bulgaria Sat EAD» змінив трансляцію UA TV і «Україна 24» на безкоштовну ефірну. Це означає, будь-хто, у кого є супутникова тарілка і приймач, може дивитися українське телебачення без необхідності внесення передплати.

Українські телевізійні канали Espreso та RADA проходять процедуру адаптації у вірменського медіарегулятора, після чого будуть додані до списку українських каналів і рекомендовані кабельним операторам для трансляції на території Вірменії.

Перелік країн, де є українське мовлення, має збільшитися найближчим часом.

Рада з питань мовлення та ретрансляції Словацької Республіки започатковує надання  допомоги і консультацій усім провайдерам медіапослуг, які можуть і бажають включити українські програми до своїх послуг. Про це Національну раду повідомила голова словацького регулятора Марта Даніелова.

Також Рада з питань мовлення та ретрансляції надіслала дані про телеканал RADA до кабельних і IPTV/OTT-провайдерів країни. «Ми знову пропонуємо свою допомогу, якщо вони ухвалять позитивні рішення щодо включення каналу до своєї пропозиції», – йдеться в листі М. Даніелової.

Нагадаємо, у перші дні повномасштабної  війни Національна рада звернулася до 47 країн-учасниць Європейської платформи регуляторних органів (EPRA) з проханням терміново блокувати російські канали у Європі. У відповідь –  35 країн повністю або частково обмежили російську пропаганду.

Утім, і досі не відреагували на заклик українського регулятора 12 країн Європейської платформи – Норвегія, Ліхтенштейн, Ісландія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Албанія, Македонія, Сербія, Косово, Туреччина, Ізраїль, Азербайджан

Детальніше про блокування російської пропаганди країнами –  учасницями EPRA дивіться тут

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше