За тиждень збільшилась кількість європейських країн, де можна дивитися українські телеканали. Програми українською звучать уже в 9 країнах – Польщі, Литві, Чехії, Німеччині, Великій Британії, Румунії, Болгарії, Грузії, Вірменії.
Ще тиждень тому шість країн Європи транслювали українські телеканали й радіо. Зараз їх кількість збільшилася на третину. Болгарія, Грузія, Вірменія доєдналися до інформаційної підтримки України.
Так, два найбільших оператора послуг IPTV в Грузії – Magticom та Silknet, безкоштовно додали до своїх пакетів 4 українські телеканали – UA TV, ICTV, «Україна», Inter+ і «Україна 24».
Супутниковий оператор Болгарії – «Bulgaria Sat EAD» змінив трансляцію UA TV і «Україна 24» на безкоштовну ефірну. Це означає, будь-хто, у кого є супутникова тарілка і приймач, може дивитися українське телебачення без необхідності внесення передплати.
Українські телевізійні канали Espreso та RADA проходять процедуру адаптації у вірменського медіарегулятора, після чого будуть додані до списку українських каналів і рекомендовані кабельним операторам для трансляції на території Вірменії.
Перелік країн, де є українське мовлення, має збільшитися найближчим часом.
Рада з питань мовлення та ретрансляції Словацької Республіки започатковує надання допомоги і консультацій усім провайдерам медіапослуг, які можуть і бажають включити українські програми до своїх послуг. Про це Національну раду повідомила голова словацького регулятора Марта Даніелова.
Також Рада з питань мовлення та ретрансляції надіслала дані про телеканал RADA до кабельних і IPTV/OTT-провайдерів країни. «Ми знову пропонуємо свою допомогу, якщо вони ухвалять позитивні рішення щодо включення каналу до своєї пропозиції», – йдеться в листі М. Даніелової.
Нагадаємо, у перші дні повномасштабної війни Національна рада звернулася до 47 країн-учасниць Європейської платформи регуляторних органів (EPRA) з проханням терміново блокувати російські канали у Європі. У відповідь – 35 країн повністю або частково обмежили російську пропаганду.
Утім, і досі не відреагували на заклик українського регулятора 12 країн Європейської платформи – Норвегія, Ліхтенштейн, Ісландія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Албанія, Македонія, Сербія, Косово, Туреччина, Ізраїль, Азербайджан
Детальніше про блокування російської пропаганди країнами – учасницями EPRA дивіться тут