Європейська Комісія опублікувала аналітичні звіти щодо узгодження України, Молдови і Грузії з acquis ЄС - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Європейська Комісія опублікувала аналітичні звіти щодо узгодження України, Молдови і Грузії з acquis ЄС

2 лютого 2023 року Європейська Комісія опублікувала аналітичні звіти, в яких оцінює здатність України, Республіки Молдови і Грузії взяти на себе зобов’язання членства в Європейському Союзі.

У звітах міститься детальний аналіз того, на якому рівні перебувають країни щодо їх узгодження з acquis ЄС – нормативно-правовим доробком, сукупністю спільних прав і обов’язків ЄС. Ці звіти доповнюють висновки щодо заявок трьох країн на членство в ЄС, ухвалені Європейською Комісією у червні 2022 року. Європейська Рада надала європейську перспективу трьом країнам і статус кандидатів для України й Молдови відповідно до висновків, які визначають кількість пріоритетів, які необхідно вирішити у цьому контексті.

Наступні кроки

Ці аналітичні звіти подають огляд ситуації стосовно спроможності трьох країн виконати зобов’язання щодо членства в ЄС. Звіти пропонують цінні вказівки щодо майбутньої роботи за різними розділами acquis.

Європейська Комісія далі надаватиме Україні, Молдові і Грузії вказівки й підтримку у цьому питанні, щоб допомогти трьом країнам надалі узгодити стандарти і норми ЄС, які охоплює acquis ЄС.

Комісія звітуватиме про прогрес, досягнутий трьома країнами у виконанні пріоритетів реформ, визначених у висновках, у рамках наступного «Пакету розширення», який має відбутися восени.

Витяг із Аналітичного звіту Європейської Комісії щодо цифрової трансформації та медіа українською мовою.

Повний Аналітичний звіт Європейської Комісії англійською мовою.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше