Європейська Комісія презентувала План дій щодо європейської демократії - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Європейська Комісія презентувала План дій щодо європейської демократії

На початку грудня 2020 року Європейська Комісія презентувала План дій щодо європейської демократії. План покликаний забезпечити розширення прав і можливостей громадян та просування більш стабільної демократії у ЄС.

У документі визначено заходи щодо просування вільних і справедливих виборів, зміцнення свободи медіа і боротьби з дезінформацією.

Європейська Комісія (ЄК) запропонувала започаткувати судові позови щодо політичної реклами, які будуть адресовані спонсорам замовного контенту («джинси»), каналам-виробникам та каналам-розповсюджувачам, у тому числі онлайн-платформам, рекламодавцям і політичним консультантам із поясненням необхідності дотримуватися певних вимог.

ЄК також рекомендує заходи із забезпечення безпеки журналістів та запускає ініціативу щодо їх захисту від стратегічних позовів проти участі громадськості (SLAPP[1]). Також ЄК буде докладати всіх зусиль для перегляду чинного Кодексу практик протидії дезінформації.

Президент ЄК Урсула фон дер Ляєн заявила: «В умовах цифрової революції громадяни повинні мати можливість вибору, при цьому погляди повинні виражатися вільно. Факти необхідно відрізняти від домислів, а вільні медіа та громадянське суспільство повинні мати можливість брати участь у відкритих дебатах, вільних від злочинного втручання. Саме тому ЄК застосовує заходи для того, щоб зробити наші демократії у ЄС більш стійкими».

У Плані дій щодо європейської демократії ЄК визначено заходи у трьох головних напрямах:

  • сприяння вільним і справедливим виборам;
  • зміцнення свободи медіа і плюралізму;
  • протидія дезінформації.

 

Сприяння вільним і справедливим виборам

 

Зміцнення свободи медіа і плюралізму

 

* ЮНЕСКО – Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури.

** ICFJ – Міжнародний центр журналістів – громадська організація, створена 1984 року у США для підвищення кваліфікації журналістів та надання підтримки під час журналістської діяльності.

Протидія дезінформації

[1]SLAPP (Strategic lawsuit against public participation) – стратегічний позов, спрямований проти участі громадськості, – це позов, головна мета якого цензурування, залякування і примушування до мовчання критиків шляхом обтяжування відповідачів витратами на юридичний захист. Для типового SLAPP характерно те, що позивач не очікує отримати перемогу в судовому процесі, головна мета – примусити відповідачів відмовитися від критичних зауважень.

 

Джерело: сайт Європейської Комісії

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше